הנקראות ביותר

מי עדן, נביעות ועין גדי הקימו את "איגוד המים המינרלים הטבעיים בישראל"

3 יצרניות המים המינרלים הגדולות בארץ - מי עדן, נביעות ועין גדי, הודיעו על הקמת "איגוד המים המינרלים הטבעיים בישראל". מטרת האיגוד להגן, לקדם, להגדיר, לאבחן ולהסביר את ייחוד המים המינרלים בארץ מול מים אחרים, ולשמור על סטנדרטים מחמירים של הפקתם על ידי היצרנים המקומיים.

יזמי האיגוד הם בעלי המניות העיקריים ויושבי הראש של 3 החברות: רוני נפתלי ממי עדן, משה פודהורצר מנביעות ורוני גת מעין גדי, שהסכימו על מטרותיו המרכזיות. למנכ"ל האיגוד מונה חיים ארבל, לשעבר מנכ"ל נביעות.

האיגוד נרשם כעמותה, והודיע כי הוא פונה גם לחברות המים המינרלים האחרות בארץ, המוכנות לקבל על עצמן את הסטנדרטים שיוכתבו על ידי האיגוד. 3 חברי האיגוד מסרו כי הם מבקשים ליצור יחד דפוסי התנהגות מכובדים בענף המים המינרלים הטבעיים, תוך שיתוף פעולה ביניהם ותוך עידוד תחרות עסקית.

בכוונת האיגוד למנוע מגורמים העוסקים בתחום המים לשווק ולפרסם אותם תחת סיסמאות של "טבעיות", בעוד שמקור המים אינו בטבע.

ב-10 השנים האחרונות גדלה צריכת המים המינרלים בארץ ל-28 ליטר לנפש בשנה. היצרנים צופים המשך גידול של %15 לפחות ב-1998. לדברי היצרנים, הגיע השוק המקומי רק לשליש ממימוש הפוטנציאל הגלום בו. לצורך השוואה - ממוצע הצריכה לנפש במדינות כמו צרפת או איטליה מגיע לכדי 100 ליטר לנפש ואף יותר

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות