פיבי במו"מ למכירת אחזקותיה בחברת שירותי החירום שחר תמורת כ-10 מיליון שקל

המכירה לאבי אלקיים צפויה לשקף שווי של 40-50 מ' ש' לשחר - החברה הגדולה בתחומה בישראל

צדיק בינו ממשיך "לנקות" את תיק ההשקעות של פיבי בית השקעות, החברה-הבת של פיבי אחזקות. פיבי בית השקעות, שמרכזת את תחום ההשקעות הלא בנקאיות בקבוצת פיבי, הסבה בשנים האחרונות הפסדים כבדים של כמעט 200 מיליון שקל לקבוצה (בעיקר כתוצאה מהשקעות במיזמי טכנולוגיה ובפרויקט התיירות השאפתני שער הירדן). לאחרונה מימשה פיבי בית השקעות חלק ניכר מאחזקות הטכנולוגיה שלה; מכרה ברווח נאה מניות בחברה הקיבוצית שמיר אופטיקל, שהונפקה בבורסה האמריקאית; ודיווחה על מכירת חלקה בקבוצת כרמלטון, שעתידה לבצע את פרויקט התשתיות מנהרות הכרמל.

ל"גלובס" נודע, כי בימים אלה מנהלת פיבי בית השקעות מו"מ מתקדם למכירת אחזקה נוספת, בחברת שירותי החירום שחר, לידי איש העסקים אבי אלקיים. מקורבים למו"מ העריכו, כי הוא צפוי להבשיל להסכם בתוך מספר שבועות. פיבי מחזיקה 19% ממניות שחר שאותן הציעה למכירה תמורת כ-10 מיליון שקל, במחיר המשקף שווי של 40-50 מיליון שקל לשחר. את מניותיה בשחר רכשה פיבי בשנת 2001, במסגרת עסקה משולבת בה מכרה לחברה זו את אחזקותיה בחברת אינטרהום תקשורת, ברווח של 2.3 מיליון שקל. פיבי רכשה בדרך של הקצאה את מניותיה בשחר תמורת 9 מיליון שקל. הרוכש הצפוי של מניות פיבי בשחר, אלקיים, הוא בעלי החברה המתחרה אמינות אקספרס. בשחר דחו היום את ההערכה לפיה רכישת מניותיה של פיבי היא שלב ראשון בדרך להעברת השליטה בחברה לידי אלקיים ומיזוגה לתוך אמינות. אלקיים עצמו, כמו גם פיבי, סירבו להגיב לידיעה.

השליטה בשחר מוחזקת כיום בידי אלדד הלוי ונהוראי נתיב. הלוי, ששימש כמנכ"ל שחר עד תחילת אפריל, הוחלף לאחרונה בידי יובל זיו (לשעבר מנכ"ל החברה-הבת של שחר שנמכרה, ביקורופא). החברה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: תיקוני צנרת ואינסטלציה, במסגרת הכיסוי הביטוחי של נזקים שמבצעות חברות ביטוח ובנקים למשכנתאות; שירותי אסיסטנס (בתחומי הבריאות, משק הבית, שירותים נלווים לרכב, ביטוח ותיקון מוצרים חשמליים); ושירותי אחזקה לבניינים ומוסדות. מחזור המכירות של החברה, שבין לקוחותיה העיקריים נמנות, מלבד חברות ביטוח ובנקים למשכנתאות, גם חברות כרטיסי אשראי ושורה של גופים מובילים במשק, דוגמת אייס, עלית וסלקום, עמד אשתקד על כ-70 מיליון שקל והוא צפוי לגדול השנה לכ-80 מיליון שקל. שחר נחשבת לחברה המובילה בשוק שבו פועלים בעיקר גורמים פרטיים. חברות בולטות נוספות המתחרות בה הן יורופ אסיסטנס מקבוצת מגדל, אחים יהב ואמינות אקספרס.

צרו איתנו קשר *5988