דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

עיתונאי חרדי: "רצח יאיר לפיד יהיה רצח רבין הבא"

על רקע המאבק לשוויון בנטל, מתריע העיתונאי החרדי המוכר דה הלברטל מפני הקצנה בחברה החרדית ■ "אברך נחשב אמר לי שלפיד יירצח על-ידי חרדי", אמר בתוכנית רדיו שבה השתתף. "אנחנו לא רחוקים מזה"

על רקע הסיכום של ועדת שקד על מתווה גיוס החרדים שיטיל סנקציות פליליות על המשתמטים, גוברים הקולות הקיצוניים בחברה החרדית, גם אלו הקוראים לפגוע במובילי המאבק לשוויון בנטל - ובראשם שר האוצר יאיר לפיד.

במהלך התוכנית "לא סותם ת'פה" ברדיו גלי ישראל, חשף העיתונאי ועורך הדין החרדי המוכר דב הלברטל כי הלך הרוח בעדה החרדית הלך והקצין. "היה אצלי בשבת אורח, אברך חשוב, והוא אמר לי דבר מדהים שאני חושב שיש בו הרבה מן האמת", סיפר לעמיתו בתכנית, העיתונאי אראל סג"ל. "הוא אמר לי 'תשמע, הולך להיות פה רצח רבין חדש, לפיד יירצח על ידי חרדי'".

סג"ל הגיב בפליאה לדברים, והתלוצץ כי עו"ד הלברטל עשוי לסיים את השידור ברכב של השב"כ. "לא יודע שב"כ, לא שב"כ, אני אומר את מה שאמרו", הדגיש וחזר על דבריו. "אומר לי מישהו שאני באמת מחשיב אותו גם, שאנחנו לא רחוקים מזה. רצח לפיד יהיה רצח רבין הבא בתור".

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר היום העיתונאי החרדי, המשמש גם כמרצה למשפט עברי כי חש מחויבות להתריע מפני הקולות הגוברים ונעשים אלימים יותר בתקופה האחרונה. "מאז תקופת רבין לא היה כאן מצב של סיכול ממוקדם אידיאולוגי כמו שקורה עם לפיד, הוא מסומן בחברה החרדית", אומר הלברטל.

לדבריו, "אין זה חריג לשמוע בימים אלה את ההשוואות בין לפיד לעמלק, המן וקריאות אושוויץ כששמו מוזכר. בפורים בוודאי הוא יוצג בדמותו של המן מודרני, לכן לא מן הנמנע שיקומו משוגעים שיחליטו לעשות מעשה".

"מתרחשת דה-לגיטימציה בלתי רגילה ללפיד באופן אישי", אומר הלברטל. "יש המון אמוציות בשטח החרדי, לכן הרגשתי שמוכרחים להתריע מפני דבר כזה, יש הרבה דברים שיוצאים מהשגרה בעת האחרונה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות