ניצחון לקומברס: ביהמ"ש דחה תביעה שהגישה אופקום לעמלת תיווך

אופקום הפיליפינית טענה כי בהגיע זמן העברת עמלות התיווך בגין הסכם ביניהן, קומברס התנערה מכל מחוייבויותיה כלפיה וכלפי מנהלה

שופט בית משפט השלום בתל-אביב, טל שחר, דחה את תביעתה של אופקום 2000 אינק, חברה פיליפינית העוסקת בייצור ציוד בתחום הטלקום, כנגד קומברס .

בתביעה, בהיקף 2 מיליון שקל, טענה אופקום כי קומברס יצרה עימה קשר לקבלת שירותיה בתיווך וסיוע לרקימת עיסקה בינה לבין גלוב הפיליפינית, לצורך מכירת מוצרי קומברס לגלוב ובהמשך - לקידום עיסקאות טלקום אחרות בפיליפינים.

אופקום טענה, כי בהגיע זמן העברת עמלות התיווך התנערה קומברס מכל מחוייבויותיה כלפיה וכלפי מנהלה. בתביעה נתבעו גם שני בכירים בקומברס, יעקב פנקובסקי ואבי וולינגשטין. האחרון נמחק מהתביעה במהלך המשפט.

במהלך הדיונים התיק, ביקש בא כוחה של אופקום, עו"ד אורי דניאל, לפסול את שחר, בטענה כי גיבש דעה לטובת קומברס.

שחר מציין בפסק דינו, כי בחינת הטיעונים והמוצגים, לצד ההתרשמות מעדויות העדים, מובילות למסקנה כי לא הושגו גמירות דעת הדדית, מפגש רצונות הדדי והסכמה הדדית, ביחס לרכיבי ההסכם שלו טוענת אופקום וביחס להיקפו הענייני והתוכני.

לדבריו, שוכנע כי הצדדים התכוונו לפתח יחסים עסקיים, לפיהם אופקום תשמש כנציגת קומברס בפיליפינים, אלא שאופקום לא עמדה בנטל ההוכחה כי הוסכם להעניק לה עמלה בגין מכירת המוצרים לגלוב, שעימה היו כבר ממילא לקומברס יחסי מסחר עקיפים ויחסי מסחר ישירים.

לדברי שחר, אין בסיס לטענת אופקום לפיה היא כביכול יצרה לקומברס את הקשר עם גלוב ופתחה בפניה שוק חדש זה בפיליפינים או גרמה ליצירת אפיק עסקי זה.

עם דחיית התביעה, הטיל שחר על אופקום לשלם הוצאות שכ"ט עו"ד בגובה 180 אלף שקל, לתשלום לעורכי הדין של קומברס ופנקובסקי - יורי נחושתן ועופר יובל. (ת.א 174111/02).

צרו איתנו קשר *5988