רשת מלונות דן רכשה את מלון אריאל בירושלים תמורת כ-50 מיליון שקל

הרשת מחזיקה כבר בשני מלונות בעיר - מלון המלך דוד ופנורמה; בודקת אפשרות להשקעה בחו"ל

רשת מלונות דן רכשה מסוויטס אמריקה את מלון אריאל בירושלים תמורת כ-50 מיליון שקל. זהו המלון השלישי של רשת דן בירושלים, הכוללת את מלון המלך דוד שבו 254 חדרים, ואת מלון פנורמה שבו 318 חדרים. שמו של המלון יוסב ל"גני דן ירושלים".

הרשת גם מתכוונת להשקיע במלון בעל 136 החדרים, כחמישה מיליון שקל נוספים בשיפוצים.

לדברי מנכ"ל הרשת, עמי הירשטיין, הסיבה לרכישת המלון היא מיקומו, בצמוד למתחם הרכבת שהפך למרכז האומנות והבידור של העיר ובשל הנוף הנשקף ממנו. עוד אמר הירשטיין, שהצלחת מלון פנורמה ירושלים גורמת לרשת להאמין שניתן יהיה למלא מלון נוסף בתיירים מארה"ב ואירופה.

רשת דן היא הבעלים של 11 בתי מלון ברחבי הארץ בהם 3,143 חדרים. המלונות מצויים בתל אביב, הרצליה, קיסריה, חיפה, אילת ואשקלון. בנוסף, מנהלת החברה את מלון גני דן בחיפה ואת בית הספר למלונאות גורמה.

לדברי הירשטיין, הרשת בודקת אפשרויות להשקיע במלונות בעיקר במזרח אירופה.

רשת מלונות דן סיימה את הרבעון הראשון של 2007 עם רווח נקי של ארבעה מיליון שקל, לעומת רווח של 347 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הרשת משירותים הסתכמו ברבעון הראשון בכ-144 מיליון שקל לעומת כ-147 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

לדברי הירשטיין, תוצאות הרווח התפעולי והנקי החיוביות מגיעות למרות הירידה בהכנסות וזאת כתוצאה מתיסוף השקל לעומת הדולר שחל ברבעון הראשון ולמרות קיטון במספר לינות התיירים ברבעון, מגמה אשר ממשיכה מאז מלחמת לבנון השנייה.

צרו איתנו קשר *5988