בני שטיינמץ חוזר לגייס בשוק המקומי: BSGR תגייס 200 מיליון דולר באג"ח

BSGR מרכזת את פעילות אוצרות הטבע של קבוצת בני שטיינמץ * האג"ח דורג ע"י מעלות ב-A פלוס

בני שטיינמץ חוזר לגייס בשוק ההון המקומי חוב עבור אחת החברות שבשליטתו. BSGR (Benny Steinmetz Group Resources) - המרכזת את פעילות אוצרות הטבע של קבוצת בני שטיינמץ - תגייס 200 מיליון דולר באמצעות הנפקה פרטית של אג"ח למשקיעים מוסדיים בארץ. האג"ח דורג על-ידי חברת הדירוג מעלות בדירוג של A /Stable פלוס.

BSGR היא זרוע משאבי הטבע של BSG, הנמצאת בבעלות שטיינמץ ובאמצעותה הוא פועל בתחום של אוצרות טבע, נדל"ן, יהלומים וגם פיננסים. כזכור, את פעילות הנדל"ן של הקבוצה מרכזת חברת סקורפיו, שגייסה לאחרונה 430 מיליון שקל באמצעות הנפקה של אג"ח לגופים מוסדיים בארץ.

תחת הכובע של BSGR, שולט שטיינמץ בחברות הפועלות בתחום של כרייה, אנרגיה והנדסה, ופעילותן מרוכזת בעיקר באפריקה, במדינות הבלקן, בריה"מ לשעבר, אמריקה ומדינות אחרות. כך למשל, בתחום של הכרייה פועלת BSGR באמצעות לפחות שתי חברות: ניקנור ו-Cunico; הראשונה הונפקה ב-AIM לפני שנה, וכיום היא נסחרת בה לפי שווי של כ-1.8 מיליארד דולר. השנייה הודיעה באופן רשמי ביום שישי האחרון על כוונותיה להפוך לציבורית בבורסה הראשית של לונדון כבר בשבועות הקרובים.

כפי שחשף הפייננשל טיימס בתחילת החודש, Cunico, לה מכרות ניקל ונחושת, מתכננת לגייס 600-800 מיליון דולר לפי שווי של 2.5-3.0 מיליארד דולר. כחתמי ההנפקה ישמשו בנקי ההשקעות קרדיט סוויס ודויטשה בנק. Cunico ציינה בהודעתה כי "המסחר הגלובאלי במתכות מתאפיין כיום בביקושים חזקים, שנשענים על היצעים מוגבלים", וכי היא מתכננת להגדיל את כושר הייצור של מכרה הנחושת בזמביה פי חמישה ל-100 אלף טונות עד 2010. כמו-כן, מתכננת החברה להגדיל את כושר היצור של מכרה הניקל במקדוניה ב-14 אלף טונות עד 2009, מרמה נוכחית של 10,942 טונות.

את פעילות האנרגיה מרכזת BSGR באמצעות בייטמן ליטווין, המנהלת פרויקטים בתחומי הגז והנפט, ואילו את פעילות ההנדסה מרכזת BSGR באמצעות בייטמן הנדסה. שתי החברות הללו נסחרות ב-AIM ונחשבות לשתיים מבין ההנפקות הישראליות הטובות שבוצעו עד כה בבורסה המשנית הבריטית. בייטמן ליטווין השלימה עד כה עלייה של 70% מאז ההנפקה, ושווייה הנוכחי הוא 550 מיליון דולר, ואילו בייטמן הנדסה השלימה מהנפקתה עלייה של 212% ושווייה הנוכחי הוא 555 מיליון דולר.

ל-BSGR יש כיום הון עצמי של למעלה ממיליארד דולר (נכון לתום הרבעון הראשון) ומאזן נקי מחובות. להערכת מעלות, BSGR מתאפיינת בהנהלה איכותית ומנוסה בתחומי הליבה של הקבוצה, ויכולתה נשענת על שיתופי פעולה עם גורמים מקומיים וממשלתיים באזורי פעילותה השונים. במעלות מוסיפים כי הסיכון הפיננסי של החברה נמוך מהממוצע. את הנפקת האג"ח של BSGR תרכז חברת החיתום פועלים איי.בי.איי.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988