הנקראות ביותר

שוק ההון הסיבוב הבא - אחרי ועדת בכר, לפני המהפכות הבאות

שנה לאחר הפעלת רפורמת בכר, צועדים השווקים הפיננסיים בישראל לקראת המהפכה הבאה ■ להורדת הסקירה

בין הממצאים:

  • השינויים במערכת הפנסיה, אשר מטילים על האזרחים את האחריות לגובה הפנסיה בעת הפרישה, עומדים להיות אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של שוק ניהול הנכסים בישראל. השוק הפנסיוני עשוי להגיע תוך מספר שנים להיקפים של חצי טריליון שקל.
  • ההסדרה הפיננסית בישראל עומדת בפני שינויים גדולים מאוד, אשר יכולים להביא עד להאחדת גורמי הרגולציה לגוף פדרטיבי אחד. בשנים הקרובות צפויות שינויים גדולים בחקיקה ובתקנות, תוך התאמתן למה שנהוג במערכת הבנקאית.
  • גם תעשיית קרנות הנאמנות צפויה לצמוח בשנים הקרובות, ובמהירות, למרות הירידות שנרשמו בהיקף הנכסים בניהול בשנים האחרונות. עם הזמן ילך ויגבר הדחף להציע קרנות מתמחות יותר ולגוון את בסיס המוצרים שמוצעים לציבור.
  • התחרות מחו"ל תגבר, והדבר יביא לעלייה בטווח הארוך של מרכיב ההשקעות בשווקים זרים מצד גופים מוסדיים, וגם לכניסה מסיבית של קרנות נאמנות זרות לישראל.
  • הבעיות העיקריות בפניה עומדת תעשיית ניהול הנכסים, וגם הרגולטורים, הוא המבנה המונופוליסטי של מערכת הפצה. מצב בו תעשיית ניהול נכסים, המאופיינת על ידי תחרות, עומדת מול מערכת הפצה מונופוליסטית יוצר דחף למציאת חלופות למערכת הבנקאית.

להורדת הסקירה PDF קובץ PDF להורדה

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות
לכתבה הקודמתפנסיה עתיד משתנה - המהפכה בשוק החיסכון לטווח ארוך