יו"ר קדימה ציפי לבני רוצה כבר להרכיב ממשלה - "אני לא מתכוונת לבזבז זמן"

כך אמרה לבני ליו"ר העבודה אהוד ברק ; אבל ברק מצידו עדיין לא חותם על טיוטת ההסכם שהתגבשה ; הלילה ייפגשו שוב נציגי המו"מ של שתי המפלגות, כשנציגה של לבני, ח"כ צחי הנגבי, ינסה להחתים את העבודה על הסכם, לאחר שמרבית הנקודות כבר סוכמו

לאתר חדשות ערוץ 2 (קשת / רשת)

ליו"ר קדימה מתחיל אולי קצת להימאס מהתמשכות המגעים להקמת הקואליציה עם העבודה בראשות אהוד ברק. "המו"מ עם העבודה הבשיל לשותפות אמיתית", אמרה ציפי לבני לחדשות 2. "ניתן כבר לסכם ולסגור. אין מה לבזבז זמן ואני לא מתכוונת להמשיך לבזבז זמן".

הלילה ייפגשו שוב נציגי המו"מ של שתי המפלגות, כשנציגה של לבני, ח"כ צחי הנגבי, ינסה להחתים את העבודה על הסכם, לאחר שמרבית הנקודות כבר סוכמו וטיוטה כבר גובשה.

על פי ההסכם המתגבש, ברק יהיה שותף בכל משא ומתן מדיני, הוא יוגדר כסגן הבכיר לראש הממשלה, מפלגת העבודה תיהיה מיודעת על כל יוזמת חקיקה של שר המשפטים דניאל פרידמן והעבודה תהיה שותפה בקביעת סדר היום של הממשלה והקבינט. עם זאת, ללבני תישאר הזכות החוקית להחליט מה יעלה בישיבות האלה.

בעבודה מסבירים כי הם עדיין מחכים לכמה תשובות מהותיות: הגדלת התקציבים לגמלאים והכוונה של העבודה להכניס לממשלה גם את סיעת "צומת" שלושת הפורשים ממפלגת הגמלאים.

"יש משא ומתן ועושה רושם שמצד אחד הוא מתקדם, אך מצד שני הוא רחוק מלהיסגר", אמר לחדשות 2 באינטרנט דובר מפלגת העבודה ליאור רוטברג. "ההסכם ייחתם בימים הקרובים כנראה".

ללבני יש עוד אינטרס לזרז את המו"מ ולסיים אותו הלילה: ברק יוצא מחר לחופשה של שלושה ימים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988