בחדשות ערוץ 2 החליטו לא לשדר את הראיון עם יגאל עמיר

(עדכון) - לפי שעה, גם ערוץ 10 החליט לדחות את שידור הראיון ; עמיר העניק ראיונות לערוצי הטלוויזיה - ולא יוכל להתייחד עם אשתו ; בשירות בתי-הסוהר זועמים: "ראיונות טלפוניים אסורים עפ"י כללי השב"ס" ; עמיר, שצפוי לעבור לכלא אשל בדרום, יועמד לדין משמעתי וצפוי שלא להפגש עוד עם בני משפחתו ; המצפון הלך לאיבוד בווילה

לאתר חדשות ערוץ 2 (קשת / רשת) . החטא ועונשו: יגאל עמיר, רוצחו של ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז"ל, ייענש בחומרה על-ידי שירות בתי הסוהר, בעקבות ראיונות שהעניק לכלי התקשורת לרגל יום השנה ה-13 להירצחו של ראש הממשלה.

ל"גלובס" נודע כי אמש, פנה מנכ"ל רשת, יוחנן צנגן, למנהל חברת חדשות 2, אבי וייס, וביקש ממנו להימנע מלשדר את הראיון עם עמיר. בדיונים שהתקיימו בנושא הבוקר, בין רשת, חברת החדשות ומערכת "אולפן שישי", הוחלט לבסוף לגנוז את הרעיון, בכדי שלא לפגוע ברגשות הציבור. דוברת רשת מסרה: "קיבלנו החלטה אמיצה, ואנחנו עומדים מאחוריה".

בתווך, ניסו גם גורמים במועצת רשות השנייה לפעול לביטול הראיון בערוץ 2 ובערוץ 10, בערוץ 10, נכון להיום (ו') אחה"צ, החליטו לדחות את הראיון המתוכנן.

מחדשות ערוץ 10 נמסר: "בעקבות הסערה הציבורית לקראת שידור הכתבה ובה ראיון עם יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה, יצחק רבין החליט מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10, ראודור בנזימן, לדחות את שידורה".

"על אף שההחלטה לשדר את הכתבה התקבלה לאחר דיון ממושך עם בכירי העיתונאים בערוץ, החליט מנכ"ל החברה לשתף את חברי דירקטוריון חברת החדשות ובהם נציגי הציבור, בדיון נוסף בנושא שיתקיים במהלך השבוע הקרוב ובעקבותיו תתקבל החלטה סופית באשר לשידור הכתבה"

נזכיר כי נכון לשעות הבוקר, ערוץ 10 החליט לשדר את הראיון בכל זאת: "ההחלטה לשדר את הראיון התקבלה אחרי התלבטות מוסרית, שהסתיימה בהכרה כי חובות החברה לפרסם את החומרים, וכי זה נושא שאין לערב בו שיקולים של תחרות או רייטינג".

עמיר העניק ראיונות טלפוניים ללא אישור לשני ערוצי הטלוויזיה, ולכן הוחלט בשירות בתי הסוהר להעמידו לדין משמעתי, בעקבותיו צפויה להישלל ממנו הזכות להיפגש עם בני משפחתו וכן פריבילגיות נוספות הניתנות לאסירים אחרים.

בהודעה מיוחדת שפרסם שירות בתי הסוהר נאמר: "אסיר העולם יגאל עמיר השתמש בטלפון שקיבל כדין מהנהלת בית הסוהר לצורך שיחה עם אשתו, וכך קיים ראיונות טלפוניים האסורים על פי כללי בית הסוהר. כתוצאה מכך הוחלט להעניש את האסיר בסדרה של סנקציות אשר יבהירו לו את חומרת המעשה, כולל ניתוקו באופן מוחלט מטלפון עד לסיום העונש". דובר שירות בתי הסוהר אף הביע באופן אישי סלידה, מורת רוח והסתייגות "מהעובדה שראיינות כאלו מתפרסמים".

בזירה הפוליטית הגיבו לראיונותיו של עמיר. יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, גינה הראיונות: "לא ייתכן שכל פעם לקראת יום השנה להירצחו של יצחק רבין ז"ל, ייצור רוצחו פרובוקציות שזוכות לבמה תקשרותית. מן הראוי שלא יתנו במה לרוצח הנתעב וישאירו אותו להירקב בכלא".

דובר שירות בתי הסוהר פרסם הודעה נפרדת, על פיה צפוי רוצח ראש הממשלה אף לעבור לבית הסוהר אשל שבדרום: "ההטבות שנשללו מאסיר העולם עמיר כוללות שלילת הטבות שיחות הטלפון, הביקורים, ההתייחדות והוצאת חפצים מהתא. כמו כן, הוא יועבר להפרדה ובידוד בבית הסוהר 'אשל' שבדרום", לשון ההודעה

יגאל עמיר הורשע ונידון לשני מאסרי עולם ללא כל אפשרות לחנינה, בגין רצח ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל, ב-4 בנובמבר 1995. בנוסף, גזר עליו בית המשפט 6 שנים נוספות בגין פציעת מאבטח באירוע ההתנקשות. מאז נכנס לכלא הספיק לעלות לא אחת לכותרות, בעיקר בשל נישואיו ללריסה טרימבובלר, עימה גם הצליח להביא ילד לעולם, ב"תרגיל" שעשה לשב"ס: באחד ממקרי ההתייחדות של השניים הצליח להבריח דגימת זרע באמצעותה נכנסה טרימבובלר להריון.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988