אורי שני הגיש קובלנה פלילית נגד גאידמק: איים עליי "כלב מלוכלך, אחסל אותך"

הסלמה בסכסוך בין השניים: שני טוען כי גאידמק "גלש להתנהגות פלילית ובריונית" ; לדבריו, גאידמק התקשר אליו ושאל אם הטיל עיקול אצל ילדיו - ואז איים לחסלו ; מאשים אותו באיומים, הסגת גבול, פגיעה בפרטיות ולשון הרע

הסלמה בסכסוך בין אורי שני לארקדי גאידמק: איש העסקים, ששימש כמנהל עסקיו של המיליארדר בישראל, הגיש נגדו קובלנה פלילית פרטית לבית משפט השלום בתל-אביב, באשמת איומים, הסגת גבול, פגיעה בפרטיות ולשון הרע. שני טוען, בין היתר, כי גאידמק איים עליו בטלפון (בעברית): "כלב מלוכלך, אני אחסל אותך".

כזכור, שני עזב את קבוצת אריסון לטובת ניהול עסקיו בישראל של גאידמק, שאמורים היו להתאחד תחת חברת האחזקות EGB, אולם עוד בטרם החל את דרכו בחברה הוא התפטר מיוזמתו, לאחר שלדבריו גאידמק קיבל החלטות "מעל לראשו". הוא עיקל מניות גאידמק באוסיף עד לשווי של 9.8 מיליון שקל, בטענה כי גאידמק הפר את הסכם העסקתו. השניים צפויים להתדיין בקרוב בבוררות.

באמצעות עוה"ד רוני ברקמן, אופיר בלום ודיבון פרקש טוען כעת שני, כי גאידמק חרג מפסים של סכסוך אזרחי ו"גלש להתנהגות פלילית ובריונית". לדבריו, גאידמק התקשר אליו ושאל אם הטיל עיקול אצל ילדיו, ושני השיב כי עורכי דינו עשו מה שראו לנכון. או אז השיב המיליארדר: "כלב מלוכלך, אני אחסל אותך".

בהמשך התקשר גאידמק לעו"ד דוד חודק (המחזיק בנאמנות חלק ממניות אוסיף), וביקש ממנו למסור לשני שמאחר שהטיל עיקול אצל ילדיו, הוא יחסל את עתידו העסקי של שני בישראל.

עיקול פרטי

המקרה השלישי, לפי שני, נוגע ל"עיקול" הפרטי שביצע גאידמק על רכב האאודי 8A שקיבל שני מ-EGB, בזמן ששני סעד במסעדת "קיוטו" בהרצליה. שני טוען כי בלי קשר למחלוקת ביניהם, אם התפטרותו היא בגדר פיטורים או לא, הרי שלפי חוזה העסקתו הוא רשאי להחזיק ברכב במשך 6 חודשים מיום התפטרותו, ומשכך הוא רשאי להחזיק בו עד לינואר 2009.

לכן, לדבריו, גרירת הרכב נעשתה תוך הסגת גבול, כאשר עורכי הדין ממשרד יוסי שגב מיהרו לדווח על כך לתקשורת, תוך פרסום לשון הרע.

הליך הקובלנה הפלילית, המוגבל למספר עבירות קטן, הוא חריג לעיקרון שהמדינה היא התובעת במשפט פלילי, אולם הוא מתנהל כמשפט פלילי לכל דבר, והנאשם מחוייב להתייצב בדיונים. (ק"פ 123/08).

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988