אובמה מתכנן קיצוץ מיסים בסכום כולל של כ-310 מיליארד דולר השווה ל-40% מתוכנית החילוץ

גלובס tv חבילת החילוץ של אובמה עשויה להגיע לסכום של 775 מיליארד דולר ; התוכנית צפויה לקבל את תמיכת הרפובליקנים ; בכיר לשעבר ב'פד': "המשבר הנוכחי דומה בהיקפיו ומורכב הרבה יותר מזה של השפל הגדול של שנות ה-30"

הנשיא הנבחר של ארה"ב, ברק אובמה, שיכנס לתפקיד ב-20 לינואר, מתכנן מהלך של הורדת מיסים בהיקף של 310 מיליארד דולר, כחלק מחבילת חילוץ גרנדיוזית שנועדה להוציא את ארה"ב מהאיום של תקופה ארוכה של קיפאון כלכלי ודיפלציה.

המהלך צפוי להוות 40% מתוכנית החילוץ שעשויה להגיע לסכום של 775 מיליארד דולר. כך מסרו גורמים רשמיים מהמפלגה הדמוקרטית. מדיניות שתעניק משקל רב להקלות מס עשויה לקבלת את תמיכתם של הרפובליקנים בסנאט ובקונגרס.

"רוב הרפובליקנים מאמינים כי הפחתת מיסים היא דרך מצויינת להעביר כסף לאנשים באופן מיידי", אמר מיץ' מק'ונל, מנהיג המיעוט הרפובליקני בסנאט.

אובמה מקווה כי הקלות המס, השוות כ-500 דולר ליחידים ו-1,000 דולר לזוגות, יביאו לגידול של 140 מיליארד דולר בצריכה הפרטית, מה שיעזור בסופו של דבר לכלכלה האמריקנית להתאושש מה מהצפוי.

בתוך כך, פרדריק מישקין, חבר לשעבר בועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב (FOMC), אמר כי המשבר שפגע בכלכלה האמריקנית בסתיו האחרון דומה בהיקפיו ומורכב הרבה יותר מזה של השפל הגדול של שנות ה-30.

"ה'פד' נמצא בתקופה ניסיונית והוא אינו רוצה להיות במצב פגיע". מישקין, המלמד בחוג למנהל עסקים באוניברסיטת קולומביה תמך במדינות המוניטרית המרחיבה של ה'פד' שהפחית את שיעור הריבית לרמה של 0.25% עד 0%.

צרו איתנו קשר *5988