טיבי הוא כמו כהנא

במיוחד בשבילך, טיבי, אבדוק הערב כיצד נהגו "הגזענים היהודים" בגזענם הגדול ביותר

"לא היה לנו סיכוי מול הטריבונל המונהג על-ידי כהניסטים", אמר ח"כ אחמד טיבי לאחר ההחלטה לפסול את בל"ד ורע"ם-תע"ל מהתמודדות בבחירות לכנסת.

או שטיבי שכח, או שהוא חושב שאנחנו שכחנו, אבל טריבונל של כהניסטים אינו אפשרי בכנסת. זאת, מן הטעם שהכנסת פסלה את מפלגתו של כהנא מהשתתפות בבחירות. אדרבא, אם היה טריבונל של כהניסטים, ייתכן שמפלגתו של מאיר כהנא המנוח היתה קיימת עד היום.

מיד כשהתקבלה החלטת הפסילה נאספו "כל החשודים הרגילים", אם לעשות פרפרזה על הסרט קזבלנקה. כל הקרמניצרים ושאר הנחשבים בעיני עצמם כשומרי גחלת הדמוקרטיה. אלה מתעלמים מכך שגם הדמוקרטיה מכירה בזכותה להגן על עצמה ועל מדינתה. אין ספק שמאוד לא רצוי לפסול מפלגה. אבל לפעמים זה מתבקש. ואם בשביל טיבי גדול הגזענים הוא כהנא, בואו נבדוק איך נהגו "הגזענים היהודים" בגזענם הגדול ביותר:

באוגוסט 1984 החליטה רשות השידור לצמצם ככל האפשר את הופעותיו של כהנא בכלי השידור הממלכתיים (אז לא היו אחרים). ההחלטה בוטלה בבג"ץ.

בדצמבר 1984, קיבלה ועדת הכנסת החלטה תקדימית שהגבילה את חסינותו של כהנא. היוזמה להחלטה היתה של ח"כ יוסי שריד, לכן יש לקוות שלא נשמע עכשיו את קולו נגד פסילת הערבים.

גם צה"ל נכנס למאבק נגד הגזען כהנא והקדיש לכך יום שידורים שלם בגלי צה"ל. כדי לחסום את השמעת עמדותיו הגזעניות של כהנא הוחלט לתקן את סעיף 134(ג) בתקנון הכנסת לפיו "יושב ראש הכנסת והסגנים לא יאשרו הצעת חוק שהיא, לדעתם, גזענית במהותה או שוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי".

טיבי טוען עוד כי ההחלטה העכשווית "מבקשת לראות כנסת ללא ערבים". האומנם?

בשנת 1988 נחקק סעיף 7 א' ל"חוק יסוד: הכנסת" בו נקבע כי לא ישתתפו בבחירות סיעות או אנשים השוללים את קיום המדינה, את אופיה הדמוקרטי או מסיתים לגזענות. כאן קרה דבר מעניין. הסעיף כוון גם נגד כהנא, אבל גם נגד המפלגה הערבית שנקראה "הרשימה המתקדמת לשלום".

בבחירות 1988 הוחלט לפסול על פי סעיף זה את כהנא היהודי - אבל לא את המפלגה הערבית. העובדה הזאת, לו טיבי היה מעוניין בעובדות, היתה צריכה להוכיח לטיבי ודומיו שאנחנו מבקשים לא לראות בכנסת גזענים, בין יהודים ובין ערבים.

בואו, אם כן, ננהג במפלגות הערביות כפי שנהגנו ביהודיות. כל הסיבות לפסילת כהנא קיימות, ואף ביתר קיצוניות, לגבי טיבי וחבריו. הם גזענים ממש כמותו. הם כמו כהנא - ויש לטפל בהם כפי שנהגנו בכהנא.

צרו איתנו קשר *5988