"מעריב" יתנצל בפני שרה נתניהו: לא תפסה חניה פרטית על חשבון הציבור

לפני שנה הגישה שרה נתניהו תביעת דיבה בסך מיליון שקל נגד "מעריב", בטענה כי פצח בקמפיין נגד בעלה כדי לחבל בסיכוייו להיבחר לראשות הממשלה ; במהלך המאבק ביקש "מעריב" מנתניהו לא לדון בתביעה עם רעייתו

העיתון "מעריב" יפרסם בעמודי החדשות שלו הודעת התנצלות בפני שרה נתניהו, רעייתו של ח"כ בנימין נתניהו, בגין כתבה שפורסמה בעיתון, אשר ממנה עלה הרושם ששרה נתניהו ביקשה לעצמה מקום חניה על חשבון החניות העומדות לרשות הציבור. כך עולה מהסכם פשרה שחתמו הצדדים ואושר בבית משפט השלום בתל-אביב.

לפני שנה בדיוק הגישה שרה נתניהו תביעת דיבה בסך מיליון שקל נגד "מעריב", בטענה כי פצח בקמפיין נגד בעלה, כדי לחבל בסיכוייו להיבחר לראשות הממשלה. התביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד ד"ר יעקב וינרוט, ד"ר אבי וינרוט ועודד גזית, נגעה לשני פרסומים: האחד נגע לבעלה ומאחר שנתניהו עצמו (הניזוק לכאורה מהפרסום) לא היה התובע, היה ברור שלרעייתו אין עילת תביעה; השני נגע לפרסום לפיו השב"כ מכחיש את טענת שרה נתניהו כי קיבלה חניה סמוך לביתה באישורו מסיבות בטחוניות.

בפועל התברר כי שרה נתניהו אינה נוהגת בעצמה מאז 1999, והשב"כ תפס משיקולים ביטחוניים את החניה השמורה והמקורה בבית משפחת נתניהו. כתוצאה מכך, ביוזמת מנכ"ל הכנסת, השב"כ ועיריית ירושלים, סומנה חניה אחרת ברחוב, וזאת מבלי שלשרה נתניהו היתה מעורבות כלשהי.

בהתנצלות ייכתב כי העיתון לא קיבל מידע זה מהנוגעים בדבר לפני פרסום הכתבה. לפי ההסכם, נתניהו תסכים לדחיית התביעה ותקבל בחזרה את אגרת המשפט בסך 12,500 שקל. (ת.א. 16847/08).

כחלק מהעימות, הריב בין הצדדים אף הגיע למימדים אבסורדים. במכתב יוצא דופן שנשלח מטעם העיתון על בנימין נתניהו באפריל 2008, דרש עורך הדין עמית דולב, ממשרד עו"ד שנהר-דולב, מנתניהו להעיד נגד אשתו ולהפסיק לדבר בכל דבר ועניין הקשור לסכסוך שלה נגד "מעריב".

דולב כתב: "רעייתך, גב' נתניהו, הגישה תביעת לשון הרע כנגד 'מעריב'. בתביעתה טוענת רעייתך, בין היתר, כי 'מעריב' העמיד אותך 'באור מגוחך' והציג אותך כמי שסובל מבעיות זיכרון כרוניות, או כמי שמטעה את הציבור ובכך עשה לך, כביכול, עוול. כמו כן טוענת גב' נתניהו, כי הפרסומים אודותיה ב'מעריב' גרמו נזק כבד לשמה הטוב, אותו היא מעמידה על סכום של מיליון שקל".

"מכיוון שלך יש ידיעה אישית בנוגע לפרשיות אותן יבקש 'מעריב' להוכיח, הרי שבכוונת מעריב לזמן אותך כעד תביעה מרכזי מטעמו, כדי להסתייע בעדותך על מנת להוכיח את טענות 'מעריב' כנגד גב' נתניהו".

"מכיוון ש'מעריב' עומד על כך שלא תהיה ולו גם אפשרות לתיאום עדויות בתיק, הנך נדרש בזה להימנע מלשוחח מכאן ואילך עם גב' נתניהו בכל נושא שבו עוסקים כתב התביעה וכתב ההגנה". היום, כאמור, הגיעה הסאגה אל קיצה.