חברות שילוט חוצות לבג"ץ: להורות למופז ולשטרית לחתום על תקנות השילוט בנתיבי איילון

לטענת נורסטאר מדיה ואדרי מדיה גרופ, מופז לא חתם על התקנות ערב הבחירות שכן סבר כי החתימה תרע את מצבו בבחירות ותמנע ממנו לקבל קולות של גורמים שהתקנות נוגדות את השקפת עולמם

חברות שילוט החוצות נורסטאר מדיה ואדרי מדיה גרופ, מנהלות פורום חברות פרסום החוצות, עתרו לבג"ץ נגד שר התחבורה, שאול מופז, ונגד שר הפנים, מאיר שטרית, בדרישה להורות להם לחתום על תקנות השילוט שיאפשרו התקנת שלטי חוצות בנתיבי איילון.

החברות טוענות, באמצעות עו"ד גדיאל בלושטיין, כי בדצמבר 2007, על-פי פסק דין שהתקבל בהסכמה, הוסרו השלטים מנתיבי איילון עד לתיקון חוק. ביסוד פסק הדין עמדה גם הסכמה כי השלטים יישארו במשך שנה תמימה בכדי להאיץ ולהשלים את תיקוני החקיקה, שיאפשרו התקנת שלטים בנתיבי איילון, במגבלות מסויימות.

ביולי 2008 חוקק התיקון לחוק, ושרי התחבורה והפנים נדרשו להתקין לו תקנות.

לטענת העותרות, נוסח התקנות הונח על שולחנו של מופז לצרוך חתימה בימים האחרונים של ינואר, ואולם מיד לאחר שהתקנות הונחו על שולחן מופז, הובהר כי הוא אינו מתכוון לחתום עליהן, וזאת משיקול פוליטי ציני.

לטענתן, מופז לא חתם על התקנות ערב הבחירות שכן סבר כי החתימה תרע את מצבו בבחירות ותמנע ממנו לקבל קולות של גורמים שהתקנות נוגדות את השקפת עולמם.

צרו איתנו קשר *5988