ישראל ביתנו תקבל 5 תיקים בממשלת נתניהו - ליברמן יהיה שר החוץ אם קדימה לא תצטרף לממשלה

הליכוד וישראל ביתנו חתמו הלילה על הסכם קואליציוני בראשי תיבות ; הצטרפות קדימה לממשלה תפתח את ההסכם שנקבע לשינויים ; היום ייפגשו צוותי המשא ומתן של הליכוד וש"ס בכוונה לחתום על ההסכם ביניהן

לאתר חדשות ערוץ 2 (Mako / רשת)

יו"ר הליכוד וראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו חתם אמש על הסכם קואליציוני ראשון בדרך לממשלה הבאה, ונראה שהדרך להצגת ממשלת ימין צרה כבר לקראת סוף השבוע הזה, הולכת ומתקצרת.

הליכוד וישראל ביתנו חתמו בראשי תיבות על ההסכם הקואליציוני בין שתי המפלגות. במסגרת ההסכם תקבל ישראל ביתנו 5 תיקים, בהם תיק החוץ שיימסר ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. בנוסף תחזיק ישראל ביתנו בראשות ועדת החוקה, ויהיה נציג מטעמה בוועדה למינוי שופטים.

אך חתימת ההסכם לא סוגרת את האפשרות שמפלגת קדימה תצטרף לקואליציה. אף על פי שתיק החוץ נמסר לליברמן, נציגי המפלגות הסכימו ביניהם שבמידה שמפלגת קדימה תצטרף לממשלה, ייפתח ההסכם שנקבע.

היום ייפגשו צוותי המשא ומתן של הליכוד וש"ס בכוונה לחתום על ההסכם ביניהן. כמו כן תתקיים פגישה בין הליכוד לבית היהודי. בנימין נתניהו ממשיך בניסיונות להקים ממשלת אחדות עם קדימה, למרות שחתימה על ההסכמים עם מפלגות הימין, מרחיקה את האפשרות הזאת.

צרו איתנו קשר *5988