חברתה של מיטל אהרונסון: "מי שהיה מספיק גבר כדי לדרוס - שיהיה מספיק גבר להודות"

מלי יזדי, שנפצעה קשות בתאונת הפגע וברח ברחוב אבן-גבירול בת"א לפני כ-5 חודשים, הגיעה הבוקר לביהמ"ש כדי להתעמת עם שלום ימיני ושי סימון, החשודים בדריסתה למוות של חברתה הטובה

לאתר חדשות ערוץ 2 (Mako / רשת)

שלום ימיני ושי סימון, הנאשמים בהריגתה של מיטל אהרונסון, הגיעו הבוקר (א') להמשך משפטם בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. לדיון הגיעה לראשונה גם חברתה של אהרונסון, מלי יזדי, שנפצעה קשה בתאונה.

סימון וימיני, ששוחררו בעבר למעצר-בית, הגיעו הבוקר באופן עצמאי לדיון כשהם לבושים בבגדים אזרחיים ומלווים בבני-משפחותיהם. במרחק של כמטר מהם ישבה יזדי, כשהיא ישובה בכסא-הגלגלים ומחוברת לברזלים המיישרים את רגלה הפגועה.

יזדי, שנפצעה קשה בליל התאונה, הגישה בעבר את עדותה בכתב בהסכמה, על מנת שלא להכביד עליה במצבה, אך למרות זאת היא ביקשה להופיע היום לדיון שבו תראה לראשונה את החשודים בגרימת התאונה של חברתה הטובה, כדי להתמודד עם מה שעברה: "אם הם היו עוצרים לעזור, אולי מיטל היתה כאן אתי", אמרה בעצב.

"העיפו אותנו כמו שתי אבנים"

כשהיא יושבת בכסא גלגלים, נכנסה יזדי אל תוך האולם העמוס בעיתונאים וקהל מתעניינים. "הם העיפו אותנו כמו שתי אבנים", אמרה יזדי. "מי שהיה מספיק גבר כד לדרוס, צריך להיות היום מספיק גבר כדי לקום ולהודות", אמרה בבכי.

ניכר היה שהחוויה היתה קשה ליזדי, קרוביה חיבקו אותה לכול אורך הדיון. "כבר חצי שנה שהיא בבית כלא, יושבת בבית-חולים ולא יכולה לזוז", אמרה אמה.

בהסכמת שני הצדדים נמסרה במהלך הדיון עדותה בכתב של מלי יזדי, שכאמור נמסרה בעבר. בעדות מספרת מלי כי ראתה ג'יפ שחור שנסע במהירות גבוהה. מהפרקליטות נמסר כי מלי תוסיף להעיד בשלב הטעונים לעונש.

ימיני קרא לסימון לעבור בדיקת פוליגרף

במהלך הדיון התקשתה יזדי להישאר באולם ונלקחה החוצה על-ידי אמה בתיה. ליאורה אהרונסון, אמה של מיטל ז"ל, ניגשה ליזדי וחיבקה אותה ארוכות. "אני צריכה אותה עכשיו כי היא חיה בשביל שתיים", אמרה אהרונסון.

בזמן ההפסקה בדיון,פנה ימיני לאביו של שי סימון וקרא לו לדרוש מבנו לעבור בדיקת פוליגרף. ליאורה אהרונסון, שעמדה בסמוך, התפרצה וקראה לעברו: "רצחתם! לקחתם את החיים של הבת שלי!".

סימון העיד בעבר נגד ימיני וטען כי ימיני הוא זה שנהג בג'יפ בזמן התאונה. לטענת המשטרה, סימון נהג בג'יפ כשהוא נמלט ממחסום משטרתי סמוך לנמל תל-אביב, אך בדרך הם התחלפו, וכשהגיעו לרחוב אבן-גבירול, שלום ימיני היה מאחורי ההגה.

כזכור, לפני כ-5 חודשים יצאו שתי הבנות מבילוי בבר בת- אביב וחצו את הכביש במעבר חצייה מרומזר ברחוב אבן-גבירול בעיר, כאשר ג'יפ ובו שני הנאשמים התנגש בהן בעוצמה רבה. מיטל נהרגה במקום ומלי נפצעה קשה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988