עובדי אי.סי.איי טלקום: "במקביל להיערכות לגל פיטורים גדול, ההנהלה מגייסת עובדים חדשים וזולים"

החברה צפויה לפטר 150-200 עובדים לאחר החג - למרות גידול ניכר בהכנסותיה בשנת 2008 ; עובד בחברה ל"גלובס": "פתאום נפל לנו האסימון, שההנהלה בעצם מגייסת עכשיו כוח אדם זול ובועטת בעובדים המבוגרים והיקרים יותר"

חברת ECI טלקום, שבבעלות קרן אשמור ואיש העסקים שאול שני, צפויה לפטר 150-200 עובדים לאחר החג. המהלך נועד להביא לצמצום הוצאות החברה בשנת 2009 על רקע המשבר הכלכלי, זאת למרות גידול ניכר בהכנסותיה בשנת 2008. רק בשנה שעברה פיטרה החברה כ-600 עובדים כחלק מהעברת מערך שרשרת האספקה למיקור חוץ. מרביתם אמנם נקלטו בחברת פלקסטרוניקס, אולם במארס האחרון כ-200 מהם פוטרו גם משם מהלך צפוי לאור העובדה שפלקסטרוניקס התחייבה להעסקת עובדי ECI לשנה אחת בלבד.

ל"גלובס" נודע כי הדיווחים על גל פיטורים נוסף ב-ECI מעוררים כעס רב בקרב עובדי החברה, זאת משום שלטענתם רק בשבועות האחרונים קלטה החברה לא מעט עובדים חדשים. "בכניסה לבניין החברה יש מסך טלוויזיה שמופיעים בו שמות של עובדים חדשים, ולאחרונה ראיתי שם לפחות 20 שמות חדשים", מספר עובד בחברה. "פתאום נפל לנו האסימון, שההנהלה בעצם מגייסת עכשיו כוח אדם זול ובועטת בעובדים המבוגרים והיקרים יותר", הוא מוסיף. לדבריו, מרגיזה במיוחד העובדה שההנהלה ביקשה מהעובדים להאריך את חופשת הפסח ולנצל את ימי החופשה הצבורים, כך שלזכות העובדים המפוטרים יעמדו פחות ימי חופשה אותם תצטרך ההנהלה לשלם.

הכעס מתעורר גם על רקע העובדה שהמשבר הכלכלי וגל הפיטורים הצפוי לא הפריעו למנכ"ל החברה, רפי מאור, לצאת לפני כחודשיים לטיול מפנק במיוחד בארגנטינה יחד עם 20 אנשי מכירות מצטיינים המלווים בבני ובנות זוגם. בחברה ציינו לאחר הטיול כי הם גאים באופן התגמול של עובדים מצטיינים, והדגישו כי בכל מקרה מדובר בחברה פרטית.

דריכות גבוהה במיוחד נרשמת כעת בקרב כ-100 עובדים ותיקים המועסקים במסגרת הסכם קיבוצי, המיוצגים על ידי ועד המאוגד בהסתדרות. עובדים אלה הועסקו בעבר על ידי תדיראן טלקום, ועברו ל-ECI לאחר שזו רכשה את החברה. בהסכם העבודה שלהם כתוב במפורש כי על הנהלת החברה להיוועץ עימם לפני כל כוונה לפטר מי מהעובדים. "אם יתברר לנו שגם חלקנו נמצאים ברשימת המפוטרים, נעשה את הבלגן שאנחנו יודעים לעשות", אמר ל"גלובס" אחד מאנשי הוועד. העובדים הוותיקים מצפים גם מהנהלת החברה שתעמוד בהסכם שנחתם עימם בשנת 2002, לפיו יוחזרו להם כספים בגין קיצוץ השכר בשיעור של 10% שחל עליהם בשנת 2001. בהסכם זה נקבע כי לאחר שלושה רבעונים שתציג החברה רווח של 5% לפחות, יוחזרו הכספים לקבוצת העובדים בהסכם הקיבוצי. ואולם, בוועד טוענים כי הנהלת החברה מנהלת מולם "סחבת" ולכן פנו בעניין לערוצים משפטיים.

דובר חברת ECI מסר בתגובה, כי במסגרת היערכותה של החברה לאתגרים הניצבים בפניה בשנת 2009 ובשנים הבאות, מתכננת החברה להגדיל את השקעותיה בתחומי המחקר והפיתוח, מכירות והתמיכה בלקוחות, וכן להמשיך ולתמוך במגמת הגידול הנאה במכירות החברה וקצב קבלת ההזמנות בשנת 2008. זאת, על מנת שתעבור את שנת 2009 בהצלחה ובאופן שתצא מתקופת המשבר הכלכלי הפוקד את העולם עם יכולות צמיחה משופרות, נוכחות חזקה יותר באזורים בהם היא פועלת וסל מוצרים תחרותי וטוב יותר. בימים אלו שוקדת הנהלת החברה על אופן המימוש של תכניות עבודה פנימיות אלו שיהוו את מנועי הצמיחה של החברה בעתיד.

צרו איתנו קשר *5988