עמית ברגר למחזיקי האג"ח של אנטר הולדינגס: "אפשר לפרק את החבילה, אבל בואו נעשה את זה חכם"

צו הקפאת ההליכים של אנטר הולדינגס יפוג בתחילת החודש הבא, וברגר, בעל השליטה, ביקש היום ממחזיקי האג"ח ארכה של חודשיים כדי שיוכל לממש את נכסי החברה ; ברגר: "החברה בחרה בהקפאת הליכים כיוון שזו הדרך למקסם את התמורה לכלל הנושים"

"הזמן הוא קריטי, אפשר תמיד לפרק את החבילה, אבל בואו נעשה את זה חכם", כך אמר היום עמית ברגר, בעל השליטה באנטר הולדינגס , במסגרת אסיפת מחזיקי האג"ח של החברה שהתקיימה היום.

למעשה, הייתה זו הופעה פומבית ראשונה של ברגר מאז הגישה החברה שבשליטתו בקשה להקפאת הליכים לפני כשבועיים, וקיבלה את הצו עד לתחילת החודש הבא.

מטרת האסיפה הנוכחית הייתה לשכנע את מחזיקי האג"ח שלא לדרוש פירעון מיידי של האג"ח, מתוך הנחה שאם נכסי החברה לא יימכרו מתוך לחץ, ניתן יהיה להשיג תמורתם סכום גבוה יותר לטובת נושיה. "תנו לנו כמה חודשים, כדי שנוכל להציג בפניכם פתרון טוב יותר מכפי שיקרה אם תממשו לבד", אמר ברגר לבאי האסיפה.

אנטר הולדינגס, המחזיקה בשיעור של 38% ממניות רשת טיב טעם ובשיעור של 5% ממניות בית ההשקעות פריזמה, נמצאת במצב פיננסי קשה. בתחילת החודש הוציאה השופטת ורדה אלשיך צו הקפאת הליכים לחברה ולברגר שוקי הון, החברה האם (50.6%). אנטר הולדינגס וברגר שוקי הון צברו חובות של 226 מיליון שקל, והן אינן יכולות לעמוד בפירעונם. ברגר עצמו ערב אישית לחובות בסך של 56 מיליון שקל של שתי החברות לבנקים ולגורמים אחרים, ולצורך כך אף שיעבד את ביתו הפרטי בסביון.

כעת, כאמור, הכוונה היא למכור את נכסי החברה ובכך לממן לפחות חלק מהתשלומים לנושים ובראשם מחזיקי האג"ח."החברה בחרה בתהליך של הקפאת הליכים מתוך הבנה שזו הדרך שבה נוכל למקסם את התמורה הטובה ביותר לכלל הנושים. אני מסתכל על טובת סך הנושים ובכל דרך שנבחר נצטרך את אישורכם. המטרה היא לנסות ולהגיע להסדר שיאפשר לכל אחד ואחד מכם לצאת עם כמה שיותר ולא רק לנושה אחד או שניים", אמר ברגר.

עו"ד רון בר-ניר ממשרד פירון, המייצג את אנטר ציין כי עדיף למכור את אנטר עצמה ולא את אחזקותיה. "כדאי למכור את הנכסים מלמעלה דרך מניות אנטר כיוון שמכירת מניות טיב טעם גוררת מגבלות של ההסכם בין בעלי המניות. לפי ההסכם, אי אפשר למכור במהלך 2009 ובהמשך אפשר למכור כמות קטנה. אם נמכור בחתיכות עד 2013 נאבד את הערך המוסף של השליטה", הסביר בר-ניר.

"פנו אלינו גופים גדולים שמעוניינים ברכישה. אם נמכור את מניות אנטר זה יכול לעניין גופים רציניים ולא ליפול לידיים של כאלה שקונים נכסים במחירי שחיטה. אנו רוצים להימנע ממכירה חפוזה של נכסים ולהביא למכירה בדרך הנכונה תוך שמירה על הנושים העיקריים", הוסיף בר-ניר.

בסוף האסיפה לא נבחרה נציגות למחזיקי האג"ח, בעיקר בגלל המגבלות שהוטלו על המוסדיים לגבי מסחר בנייר ערך שבו הם מכהנים בנציגות מול החברה. אסיפה חדשה זומנה לתאריך 14 במאי. נאמן האג"ח, עו"ד דן אבנון, החליט שההצבעות יתקיימו באמצעות כתב הצבעה בכתב ותשובות יתקבלו עד יום חמישי הקרוב. ההחלטות עליהן יצביעו מחזיקי האג"ח הן: העמדה לפירעון מיידי של האג"ח, מינוי עו"ד שייצג אותם והסכמה להקפאת הליכים בבית משפט ל-30 יום נוספים בלבד או 60 כפי שביקשה החברה. *

צרו איתנו קשר *5988