רמי לוי ועמיר שיווק רוכשים את עוף העמק ב-13 מיליון שקל: לוי: "נעסיק את העובדים"

העסקה אינה כוללת את חובות החברה בסך כ-50 מיליון שקל ; לוי: "יש לנו כוונה לשחוט 40-50 אלף עופות ביום, וזה ידרוש כ-250 עובדים" ; מנכ"ל עמיר שיווק, מיכאל מנדלסון: "לא נחתום הסכם קיבוצי עם העובדים"

איש העסקים רמי לוי, המחזיק בשליטה בחברה הציבורית רמי לוי שיווק השקמה, וחברת עמיר שיווק רוכשים יחד את עוף העמק תמורת 13 מיליון שקל. שתי החברות הציבוריות זכו בהתמחרות שנערכה היום (ב') על החברה והסתיימה בשעות אחר-הצהריים. עסקת הרכישה כוללת את פעילות המפעל, את מותג עוף העמק ואת הנדל"ן. העסקה אינה כוללת את חובות החברה, העומדים על כ-50 מיליון שקל.

העסקה טעונה עדיין את אישור הנושים המובטחים, שהחוב אליהם עומד על כ-20 מיליון שקל, ואת אישור רשם האגודות.

לפי שעה, לא ברור מה יעלה בגורל 170 עובדי המפעל. לוי אמר היום ל"גלובס": "אנחנו ננהל משא-ומתן עם העובדים ונעסיק אותם. יש לנו כוונה להפעיל את המפעל. לא באנו עם כוונה אחרת. בהסכם אין מחוייבות, אבל אנחנו נעסיק אותם. יש לנו כוונה לשחוט 40-50 אלף עופות ביום, וזה ידרוש כ-250 עובדים, אבל זה תלוי בהימצאות של חומר גלם. רק באוקטובר ניתן יהיה להסכמים חדשים עם מגדלים".

עם זאת, מנכ"ל עמיר שיווק, מיכאל מנדלסון, הבהיר בשיחה עם "גלובס" כי אין להם כל כוונה לחתום על הסכם קיבוצי עם העובדים. "לא יהיה הסכם קיבוצי כמו שלעובדים בעמיר שיווק אין הסכם קיבוצי. נשתדל להעסיק כמה שיותר עובדים ונדאג להם לתנאים טובים. בוודאי לא נעסיק את כולם. נשתדל להעסיק את מירב העובדים שאפשר להעסיק באופן כלכלי".

מוטי סער, יו"ר ועד עובדי עוף העמק, מיהר לברך על העסקה: "אני מקווה שנוכל להתחבר לקונים החדשים ונוכל לחתום על הסכם קיבוצי שיכבד אותם ואת העובדים".

* הרוכשים לא יחתמו אתכם על הסכם קיבוצי. מה תעשו במקרה כזה?

"אני לא יודע להגיד. זה רק עכשיו התחיל".

יצויין כי במפעל מועסקים כ-70 עובדים קבועים וכ-100 עובדי קבלן.

עוף העמק הוא אגודה שיתופית חקלאית שבטרם מונה לה מפרק היתה בבעלות 14 קיבוצים ומושבים. העסקה גם אינה כוללת את אחזקותיה של עוף העמק (25%) בחברה הבת "עוף טבע מהעמק", שנמצאת בשליטת אמנון אריאל, בעל המותג טבעוף (75%). בשל חובות כבדים קרס המפעל מרמת-ישי, ועובדיו פוטרו בחודש מארס האחרון.

בחודש האחרון הוגשו למפרק, עו"ד נמרוד פטל, שתי הצעות לרכישת החברה כעסק חי בסכום של כ-10 מיליון שקל. אחת ההצעות היא של רמי לוי, שאליה הצטרפה עמיר שיווק, ואילו ההצעה השנייה הוגשה על-ידי אבי דהן ומוטי מרדכי מכפר-חיטים. בין השניים ערך היום המפרק התמחרות.

יצויין כי לפי הערכות בשוק, שווי הנדל"ן שעליו מצוי המפעל עומד על כ-10 מיליון שקל, ואילו שווי הציוד במפעל על כ-4 מיליון שקל.

בהקשר זה יצויין כי לחברת עמיר שיווק שותפויות עם מגדלי עופות שונים, ואלה יכולים לספק למפעל בשלב הראשון את חומר הגלם.

חברת עמיר שיווק, הנמצאת בשליטת עמיר (71.92%) ומיכאל מנדלסון (6.31%), עוסקת באספקה ושיווק תשומות לחקלאות: חומרי הדברה, דשנים תערובות, זרעים, אריזות וכו'. עמיר שיווק מחזיקה במכון התערובת עמיר דגן בשותפות עם חברת דיזנגוף סחר. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 112 מיליון שקל.

צרו איתנו קשר *5988