אלביט מערכות תספק לצבא האוסטרי עמדות נשק 12.7 מ"מ בהיקף כספי של כ- 25 מליון אירו

העמדות, פרי פיתוח של אלביט מערכות, מיועדות להתקנה ברכבים מסוג LMV 4X4 של חברת איווקו(IVECO) ■ בנוסף ליכולת גילוי ואש ביום ובלילה, כוללות העמדות גם מערכות התראה משולבות

אלביט מערכות מדווחת כי זכתה בחוזה לאספקת עמדות נשק 12.7 מ"מ, בהיקף של כ- 25 מליון אירו, לצבא אוסטריה. המערכות תסופקנה במהלך ארבע השנים הבאות.

החוזה נחתם בין אלביט מערכות ו-IVECO , חברה בת של קונצרן הענק פיאט , המשמשת כקבלן ראשי בפרויקט. העמדות שתסופקנה לצבא האוסטרי מיועדות להתקנה ברכבים ממוגנים מסוג LMV 4x4 של IVECO.

בנוסף ליכולת גילוי ואש ביום ובלילה, כוללות העמדות גם מערכות התראה משולבות (MTDS), בעלות יכולת זיהוי, סיווג וסימון איומים מסוגים שונים, מכ"מ וגלי רדיו. המערכות משמשות לזיהוי איומים כגון מציינים קרקעיים ומגוון רחב של איומים הנמצאים בזירה.

העמדות מתבססות על הידע הטכני והנסיון המבצעי של אלביט מערכות בתחום מערכות בקרת האש, ההינע המדויק והאלקטרו-אופטיקה. הן מתאימות בין השאר לרכבים קלים ורב משימתיים ומשפרות את יכולות הרכב במגוון המשימות ובהגנה על אנשי הצוות באמצעות הוספת חיישנים וכח אש, בתוספת קטנה יחסית למשקל הכולל של הרכב.

אלביט מערכות עמדת נשק 12.7 ממ צלם: יחצ

בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות יבשה ותקש"וב תדיראן, אמר כי "אנו גאים בבחירתנו לפרויקט חשוב זה עבור הצבא האוסטרי. שיתוף הפעולה של אלביט מערכות עם IVECO ממחיש את ההכרה הרבה שזכינו לה מלקוחותינו ושותפינו ברחבי העולם. הבחירה במערכת שלנו מהווה פריצת דרך בשוק המתפתח הנגזר מתורת הלחימה המודרנית".

צרו איתנו קשר *5988