דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

מאזדה 3 החדשה בישראל: 114 א' ש', מאפס למאה ב-13 שניות, 13 ק"מ לליטר

בענף מעריכים כי כבר עם ההשקה בישראל לדלק רכב צבר הזמנות של יותר מ-3,500 יחידות במגזר הפרטי ■ בשלב הראשון תשווק המאזדה החדשה בתצורת 4 ו-5 דלתות בגרסאות המיועדות לשוק הפרטי

חברת דלק רכב השיקה היום רשמית את הדור החדש של המכונית המשפחתית מאזדה 3 בישראל. המאזדה 3 וקודמותיה, הלאנטיס וה-323, הן המכוניות הנמכרות ביותר בישראל מאז אמצע העשור הקודם ברציפות והן אחראיות להכנסות בהיקף של 2.5 מיליארד שקל בשנה לדלק רכב.

בשלב הראשון משווקת המכונית בתצורת 4 ו-5 דלתות בגרסאות המאובזרות יותר קומפורט וספורט, המיועדות לשוק הפרטי. גרסת הסדאן הבסיסית תושק בסוף אוגוסט.

דלק רכב הקדימה את שיווק גרסת הציים בחודש לעומת המועד המתוכנן לאחר שסיימה לשווק את כל המלאי הקיים של המאזדה 3 מהמודל היוצא. הביקוש למכונית התעורר במיוחד בחודש האחרון בעקבות ההערכות על עליית מחירים בשל המיסוי הירוק באוגוסט.

מאזדה 3

הדור החדש של המכונית שומר על הפלטפורמה של הדור היוצא עם בסיס גלגלים באורך 2.64 מטר, אולם הוא מציע שדרוג בשורה של תחומים. המכונית עוצבה מחדש וקיבלה מראה ספורטיבי ושרירי יותר. תא הנוסעים שודרג וכולל מושבים חדשים, עמדת פיקוד חדשה ושיפור מקיף באיכות החומרים ובבידוד הרעשים.

בתחום המנועים נשמר ההיצע המוכר מהדגם היוצא עם מספר שיפורים. מנוע ה-1.6 ליטר, שפופולרי בישראל, מייצר 105 כ"ס והוא מתאפיין בפליטה נקייה יותר, שאפשרה להציב את הרכב בקבוצה ירוקה גבוהה יותר מאשר הדגם הקודם. המנוע עדיין משודך לתיבה אוטומטית בת 4 מהירויות וביצועי גרסת הסדאן האוטומטית כוללים תאוצה מאפס למאה קמ"ש ב-13.1 שניות, מהירות מרבית של 177 קמ"ש ותצרוכת דלק ממוצעת של 13 ק"מ לליטר על פי נתוני היצרן. דגם ה-2 ליטר מייצר כעת 150 כ"ס.

מאזדה 3

למרות הציפיות לעליית מחירים, הדגם החדש לא יעלה יותר למעט עליה של 1% במע"מ שצפויה השבוע. דגם האקטיב האוטומטי הבסיסי צפוי לעלות 114 אלף שקל. דגם ה-1.6 ליטר המאובזר יעלה 121,500 ודגם ה-2 ליטר ספורט יעלה 135 אלף שקל.

בענף מעריכים כי לדלק רכב יש כבר צבר הזמנות של למעלה מ-3,500 יחידות למכונית החדשה במגזר הפרטי בלבד. בענף מעריכים כי בחודש הבא לבדו תמסור החברה מעל 4,000 כלי רכב, חלקם הגדול כלי רכב מהמודל היוצא, שיימסרו ללקוחות מוסדיים ופרטיים.

במקביל לתחילת השיווק צפויה דלק להשיק בימים הקרובים את קמפיין הפרסום של המכונית, שעתיד להיות אחד הגדולים ביותר שהושקו ב-12 החודשים האחרונים. הוא יכלול פרסום טלוויזיה, שלטי חוצות, אינטרנט ועיתונות מודפסת בהיקף של מיליוני דולרים.

מאזדה 3

מאזדה 3 החדשה (תעודת זהות)

מנוע: 1.6 ליטר מייצר 105 כ"ס

תאוצה למאה קמ"ש: 13.1 שניות

מהירות מרבית: 177 קמ"ש

צריכת דלק: 13 ק"מ לליטר

מחירים

114 אלף שקל - דגם אקטיב אוטומטי

121,500 אלף שקל - דגם ה-1.6 ליטר

135 אלף שקל - דגם ה-2 ליטר

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות