צעד לכיוון מערב: איראן מציגה חבילת הצעות לפשרה

במסגרת החבילה, שבאה לאחר האולטימטום של ה-G8, רעיונות ביטחוניים, בינלאומיים ופוליטיים ■ אובמה לא יתפשר: לא נחכה לנצח להפסקת המירוץ לגרעין ■ מנהיגים באיראן: לא קיימת כוונה לקחת אפילו צעד אחד לאחור במירוץ להתחמשות

לפי סוכנות הידיעות רויטרס, איראן מכינה חבילת הצעות למערב הכוללת רעיונות פוליטיים, ביטחוניים ובינלאומיים. לדברי שר החוץ האירני מונשר מוטאקי, "החבילה תוכל להוות בסיס טוב להידברות עם מדינות המערב".

במהלך מפגש המדינות המתועשות שנערך השבוע באיטליה העניק נשיא צרפת ניקולא סרקוזי אולטימטום לאיראן ומנהיגיה. מדינות ה-G8 דורשות מטהרן לפתוח במשא ומתן בנושא הגרעין עד חודש ספטמבר, ובמידה ולא ינקטו נגדה סנקציות חריפות.

"אנחנו לא קיבלנו אף הודעה מה-G8", אומר שר החוץ האירני, "אך בהתבסס על הידיעות שהגיעו מהמפגש, יש להם השקפות שונות על נושאים שונים שלא מובילות להסכמה מלאה", הוסיף מוטאקי.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה הזהיר את איראן אתמול כי העולם לא יחכה לנצח שהיא תסיר את איומה הגרעיני. לדבריו, טהרן תישא בתוצאות אם לא תעשה מהלך עד ספטמבר.

להגנתה, אומרת טהרן כי פיתוח הגרעין שבשטחה נועד למטרות הגנה בלבד. לדברי המנהיגים במדינה, לא קיימת כוונה לקחת אפילו צעד אחד לאחור במירוץ להתחמשות בגרעין.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988