הנקראות ביותר

סקר TIM: אוכלוסיית הגולשים בישראל - 4.3 מיליון איש

כ-77% ממשקי-הבית היהודיים מחוברים כיום לאינטרנט, זאת בהשוואה ל-73% בשנה שעברה ■ שיעור הגלישה בקרב משתמשים בגילאי 50 ומעלה עומד על 56%, בהשוואה לשיעור של 90% בקרב בני-נוער

שיעור חדירת האינטרנט בישראל ממשיך לצמוח: בשנה האחרונה הצטרפו כרבע מיליון גולשים חדשים, וכעת נאמדת אוכלוסיית הגולשים מעל גיל 13 בכ-4.3 מיליון איש - זאת על-פי סקר TIM של TNS טלסקר, המנתח מגמות ברשת בישראל.

על-פי הסקר, הגידול משתקף גם בנתוני החיבור למשקי-בית: כ-77% ממשקי-הבית היהודיים מחוברים כיום לאינטרנט, בהשוואה ל-73% בשנה שעברה, ושיעור הגולשים באינטרנט בקרב האוכלוסייה היהודית מעל גיל 18 עומד על 71%.

בחינת מספר הגולשים באינטרנט באותו בית-אב מלמדת כי ב-16% מבתי-האב שמחוברים לאינטרנט גולש אדם אחד בלבד, ב-32% גולשים שניים מבני הבית, וב-51% גולשים שלושה או יותר מבני הבית.

לגבי הפרופיל הדמוגרפי של הגולש הישראלי, הרי ש-51% מהגולשים הם גברים ו-49% נשים, כאשר חדירת האינטרנט גבוהה בקרב בעלי השכלה גבוהה (81%) בהשוואה לכלל האוכלוסייה הבוגרת (71%).

מהסקר עולה כי שיעור הגלישה בקרב משתמשים בגילאי 50 ומעלה עומד על 56%, בהשוואה לשיעור של 90% בקרב בני-נוער (13-17). נתונים נוספים מעידים כי 98% מהגולשים הישראליים נוהגים לעשות זאת מביתם, ו-51% מהגולשים הבוגרים גולשים ממקום עבודתם.

בני-נוער, לעומת זאת, נוהגים לגלוש ביחד - 53% גולשים מבתי חבריהם, ו-54% גולשים מבית-הספר. משך הגלישה ביום בממוצע עומד על כ-3.5 שעות.

שימושים
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות