ברקליס שידרג את תחזית הצמיחה של סין ל-8.3% ב-2009

זאת לעומת 7.8% בתחזית הקודמת ■ הכלכלה הסינית צמחה בקצב שנתי של 7.9% ברבעון השני ■ נתוני הצמיחה הצביעו על גידול בהשקעות והתחזקות הצריכה הפרטית, שכיסו על הירידה הנמשכת ביצוא הסיני

ברקליס קפיטל עדכן מעלה את תחזית הצמיחה של סין ל-8.3% ב-2009 לעומת 7.8% בתחזית הקודמת. ברקליס מבסס את הערכותיו על נתוני הצמיחה המעודדים של הרבעון השני שפורסמו בשבוע שעבר ועל שינויים מבניים שצפויים להביא לגידול בהשקעות ובצריכה הפרטית.

נתוני התמ"ג של הרבעון השני הצביעו על גידול בהשקעות והתחזקות הצריכה הפרטית, שכיסו על הירידה הנמשכת ביצוא הסיני.

התמ"ג של סין גדל בקצב שנתי של 7.9% ברבעון השני לעומת 6.1% בלבד ברבעון הראשון ומעל תחזיות אנליסטים בסקר של "בלומברג" לקצב צמיחה שנתי של 7.8%. כך לפי הלשכה המרכזית לסטיסטיקה של סין.

חבילת התמריצים של סין בת 4 טריליון היואן (586 מיליארד דולר), הקלה בהגבלות השונות על הבנקים והעלייה בצריכה הפרטית תרמו כולם להתאוששותה של הכלכלה השלישית בגודלה בעולם.

המדדים המובילים בסין ממשיכים לעלות

מדד שנחאי המשולב עלה ב-75% מאז תחילת השנה בעוד שמדד S&P 500 הוסיף 4.1% בלבד באותה תקופה.

להלן ניתוח טכני של מדד פוטסי קסינואה 25 , של 25 החברות הגדולות בסין, מתחילת 2005 ועד 2009. ניתן להשקיע במדד באמצעות ETF עם הסימול FXI.

סין קסינואה

הבורסה של סין תעקוף את ארה"ב בתוך 3 שנים?

מארק מוביאוס מטמפלטון השקעות אמר בראיון לרשת הטלוויזיה "בלומברג", כי בתוך שלוש שנים הבורסה של סין עשוייה לעקוף את זו של ארה"ב ולהפוך לבורסה הגדולה בעולם לפי שווי שוק. מוביאוס ביסס את הערכותיו על המהירות שבה חברות סיניות ריבוניות מוכרות מניות חדשות ועל כך שאוכלוסיית סין המונה 1.4 מיליארד איש מעבירה יותר ויותר כסף לבורסה במקום לאפיקים אחרים.

"אוכלוסיית סין רק החלה לטעום את שוק ההון, והדרך עודנה ארוכה", אמר מוביאוס המנהל קרן של 25 מיליארד דולר להשקעה בשווקים המתעוררים. "החברות הסיניות הריבוניות ממשיכות בהנפקות ענק" מה שעשוי לתרום לזירוז המהלך של הפיכת הבורסה של סין לגדולה בעולם.

נזכיר כי בשבוע שעבר, סין עקפה את יפן כבורסה השנייה בגודלה בעולם לפי שווי שוק. זאת לאחר שמדד שנחאי המשולב הגיע לשווי שוק של 3.21 טריליון דולר לעומת 3.2 טריליון דולר ביפן. לארה"ב יש את שוק המניות הגדול ביותר בעולם עם שווי שוק של 10.8 טריליון דולר. זאת הפעם הראשונה מזה 18 חודשים שהבורסה של סין עוקפת את זו של יפן. בעוד שמדד ניקיי 225 עלה ב-7% בלבד.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988