מארי פיזם לביהמ"ש העליון: אם אשאר במעצר אתמוטט

אמה של רוז פיזם הנאשמת ברציחתה מבקשת מביהמ"ש העליון להשתחרר למעצר-בית ■ עורכת דינה: "מארי מאבדת עשרות קילוגרמים ממשקלה; היא צריכה להשתחרר, אין לה לאן לברוח"

בית המשפט העליון דן הבוקר (א') בערר שהגישה מארי פיזם, הנאשמת ברצח בתה רוז פיזם בת הארבע, על ההחלטה לעצור אותה עד תום ההליכים. פיזם עצורה כבר 11 חודשים, מאז שגופת בתה התגלתה בתוך תיק במימי הירקון.

סניגוריה ביקשו בעבר מבית המשפט לשחררה מהמעצר, אך כל ההצעות לחלופות מעצר נדחו על-ידי בית המשפט המחוזי, ולכן היא החליטה לפנות לעליון.

הסניגורית, עו"ד מירב גרינברג ביקשה בדיון לשחרר את פיזם ממעצר לאלתר. "מדובר במצב לא נורמלי", אמרה הסניגורית לחדשות 2 באינטרנט. "למארי אין משפחה בארץ, אין מי שיכול לקחת אחריות על מעשיה, ולכן אין לאן לשחרר אותה".

פיזם נראתה במהלך הדיון כבויה ומדוכאת. עורכת דינה אמרה לשופט כי היא מאבדת עשרות קילוגרמים ממשקלה וכי היא אינה יכולה להישאר במעצר. הסניגורית הדגישה בדיון כי לא קיים חשש שפיזם תברח או תפר את תנאי מעצרה.

"אין לה איש, לא כאן ולא בצרפת", סיפרה עו"ד גרינברג. "מארי חסרת יכולות כלכליות כדי לנסות ולצאת מהארץ. המשך מעצרה יביא להתמוטטותה הנפשית, ואין שום צידוק בהמשך מעצרה אחרי שבן-זוגה הודה באשמה. היא אינה מדברת עם רוני רון, אין שום קשר ביניהם".

נאשמת ברצח בתה

בתחילת חודש מאי דחה בית המשפט המחוזי את בקשתה של פיזם לשחררה ממעצרה. השופטים סירבו לקבל את הצעת החלופה שהגישה פרקליטתה, עו"ד רויטל סוויד, וקבעו כי היא תישאר מאחורי סורג ובריח עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.

פרשת רוז הקטנה הסעירה את המדינה כולה במהלך חודש אוגוסט 2008. סבתה דיווחה למשטרה על היעלמותה, ואז החלו חיפושים קדחתניים אחר הילדה בנחל הירקון ובאזור המרכז. 3 שבועות מאוחר יותר נמוגו התקוות למצוא אותה חיה. רוז נמצאה בתוך תיק עור אדום בתחתית נחל הירקון, בדיוק כפי שהעיד רוני רון, סבה ובן-זוגה של פיזם, בחקירתו במשטרה.

כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז נגד בני-הזוג בספטמבר האחרון לא כלל את פירוט אופן רציחתה של הילדה הקטנה. במקום זאת נכתב כי "השניים החליטו לגרום למותה בדרך שאינה ידועה". לטענת רון, רוז הכעיסה אותו והוא סטר לה בחוזקה, אך לא התכוון להרוג אותה.

צרו איתנו קשר *5988