מלון קרס לחלוטין בסופה הקשה ביותר בטייוואן מזה 50 שנה

מצלמות רשת הטלוויזיה הטייוואנית קלטו בית מלון שקורס תחת השיטפונות העזים של סופת הטייפון "מריקוט" ■ הסופה הזו היא הקשה ב-50 השנים האחרונות, והיא רק הראשונה בעונת הטייפונים של 2009 שתסתיים בעוד כחודשיים

רשת הטלוויזיה בטיוואן שידרה הלילה תמונות דרמטיות מהנזק לו גורמת סופת הטייפון שמכונה "מורקוט". מלון שלם קרס מול המצלמות בגלל השיטפונות. למרבה המזל אורחי המלון פונו מהמבנה יחד עם העובדים לפני שהמלון התכסה במי הנהר.

כמיליון תושבים מחופה המזרחי של סין ומטאיוון פונו עד כה מבתיהם. על פי הפרסומים, הרוח נושבת בעוצמה של 108 קילומטר בשעה ולוקחת איתה את כל מה שנקרה בדרכה.

השלטונות בסין חוששים מהמשך תנועת הסופה, שעושה את דרכה לדרום המדינה, ומתכוננים למים הרבים ולרוחות העזות. בתוך ההמולה של הסערה נעדרים עד עכשיו עשרות אנשים. חלקם נעלמו תחת זרמים המים ואחרים ודאי נמצאים במקומות מסתור עד יעבור זעם.

בית מלון שקורס תחת השיטפונות העזים של סופת הטייפון מריקוט טוויאן /צלם: רויטרס

השיטפונות העזים ביותר ב-50 השנים האחרונות

כ-4,000 כפריים בדרום טאיוואן מוקפים בנהר שעלה על גדותיו. התושבים הלכודים מקווים שכוחות הסיוע יגיעו לפני שמפלס המים יעלה.

התקשורת הסינית מדווחת על שיטפונות עזים שלא נראו בטייוואן מזה 50 שנה, כאשר גובה המים מגיע במוקדים מסוימים לשני מטרים. "מורקוט" הקטלנית היא הסופה הראשונה בעונת הטייפונים שמתחילה ביולי ונגמרת בספטמבר.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988