נאמן אירית מבקש למכור את הרשת לבעלי חברת האופנה אמיקה תמורת מיליון שקל

הנאמן בהקפאת ההליכים של רשת האופנה אירית ליין מבקש מביהמ"ש לאשר לו למכור את פעילות החברה ונכסיה לאריה כהן, תושב אנגליה, ומדגיש כי אם העסקה לא תצא לפועל - יאבד הסיכוי למכירת פעילות הרשת כעסק חי

הנאמן בהקפאת ההליכים של רשת האופנה אירית ליין (IRIT) הגיש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה דחופה לאשר לו למכור את פעילות החברה ונכסיה תמורת מיליון שקל לאריה כהן, תושב אנגליה, בעל עסקים רבים, לרבות פעילות חברת האופנה אמיקה.

הנאמן, רו"ח אלי שפלר, מדגיש כי אם עסקה זו לא תצא אל הפועל, יאבד הסיכוי למכירת פעילות הרשת כעסק חי.

אירית מוחזקת בידי חברת ניו אימג' השקעות (33%) ורשת האופנה ג'אמפ (67%), שביקשה גם היא הקפאת הליכים. לרשת 24 סניפים, מהם 16 מופעלים ישירות על-ידה, והיתר בידי זכיינים. ברשת מועסקים 139 עובדים, בהם 35 המועסקים על-ידי הזכיינים.

צו הקפאת ההליכים לאירית ניתן בתחילת אוגוסט. לפני כשבוע דיווח הנאמן לבית המשפט כי ההצעות שהתקבלו לרכישת פעילות החברה באמצעות רכישת מניותיה מלמעלה אינן מאפשרות גיבוש הסדר נושים. בהתאם לכך קבע בית המשפט כי תקופת הקפאת ההליכים תסתיים, וימונה לחברה מפרק זמני.

עתה טוען הנאמן כי ניתן לממש את הצעתו של כהן לרכישת פעילות החברה שלא באמצעות רכישת מניותיה, בהליכי פירוק, גם ללא גיבוש הסדר נושים.

לדברי הנאמן, הצעתו של כהן היא ההצעה היחידה לרכישת פעילות החברה שלא באמצעות רכישת מניותיה, והכוללת את הסימן המסחרי והמוניטין וזכויות ב-14 הסכמי שכירות של סניפים שונים. לדבריו, הרוכש מעוניין לרכוש את פעילות החברה לצורך המשך הפעלתה כעסק חי.

הנאמן מבקש מבית המשפט להוציא צו מניעה זמני במעמד צד אחד, האוסר על משכירי 14 הסניפים המוזכרים בהצעת הרכישה לבטל את הסכמי השכירות. זאת, כדי לאפשר לנהל משא-ומתן לסיכום המשך תנאי השכירות של החנויות. (פש"ר 2534/09).

צרו איתנו קשר *5988