רביב דרוקר חשף את מקורותיו בעקבות התביעה של רן ארז

הרקע להגשת התביעה של ארז, יו"ר ארגון המורים, הוא כתבה ששידר דרוקר בערוץ 10 בזמן שביתת המורים הגדולה, ובה טען כי השביתה היא חלק מתוכנית קונספירציה של ארז להחליף את שרת החינוך דאז, יולי תמיר

העיתונאי רביב דרוקר יחשוף את מקורותיו בבית המשפט. זוהי התגובה של ערוץ 10 להתפתחות המפתיעה בפרשת תביעת הדיבה של רן ארז בסך מיליון שקל נגד רביב דרוקר וערוץ 10, בה דרוקר, הפרשן המדיני הבכיר של הערוץ, הסכים לחשוף את מקורותיו. התגובה הוגשה אמש (ב') לבית המשפט השלום בתל-אביב על-ידי עו"ד גלעד וינקלר, בא-כוחו של ערוץ 10.

הרקע להגשת התביעה על-ידי רן ארז, יו"ר ארגון המורים, הוא כתבה ששידר דרוקר בזמן שביתת המורים הגדולה של ארגון המורים, ובה טען כי השביתה הינה חלק מתוכנית קונספירציה של רן ארז להחליף את שרת החינוך דאז, יולי תמיר.

המקורות העיתונאיים של דרוקר הם דניאל דורון ודיאנה זקס, אזרחים שהאזינו במקרה לשיחת טלפון שניהל רן ארז שישב בשולחן סמוך בבית-קפה בו ישבו. דורון וזקס ייחקרו חקירה נגדית בעוד כחודש על-ידי עו"ד צבי גלמן, פרקליטו של רן ארז.

את החומר העבירו השניים לגלעד עדין, ראש מהדורת החדשות דאז, שהעביר את תוכן השיחה לדרוקר. האחרון פתח את מהדורת החדשות המרכזית של הערוץ עם הדברים שלכאורה אמר ארז, מהם עולה כי שביתת המורים היא חלק מתוכנית קונספירציה להחליף את שרת החינוך דאז יולי תמיר בעמי איילון, וכי הדבר נעשה בידיעת יו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק וראש הממשלה אהוד אולמרט.

מהערוץ נסמר: "נוכח העובדה כי העדים המצהירים הרלוונטיים בתיק, אשר עדותם ותצהיריהם ניתנו ללא חשיפת זהותם, הסכימו להיחשף ולהיחקר בחקירה נגדית, מתכבדים בזאת המשיבים (רביב דרוקר וערוץ 10, מ"ש) להגיש את תצהיריהם של העדים תוך חשיפת זהותם".

שופטת בית משפט השלום בתל-אביב, ריבה ניב, דחתה לפני כחודשיים את בקשתם של רביב דרוקר וערוץ 10 ואת הצעתו של דרוקר, לפיה מקורותיו יעידו תחת חיסיון.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988