ארה"ב: "מספר העיקולים בספטמבר - השלישי בגודלו מ-2005"

סוכנות מחקר הנדל"ן RealtyTac: מספר משקי-הבית המצויים בהליכי עיקול עלה בחודשי הקיץ ב-5% בהשוואה לחורף ■ חשש כי מספר העיקולים עד סוף השנה יסתכם ב-3.5 מיליון

למרות האופטימיות השוררת במשק ומאבק הסיוע של הפדרל ריזרב ללווים, גל עיקולי הדירות בארה"ב עדיין ממשיך. מספר משקי הבית המצויים בהליכי עיקול עלה בחודשי הקיץ ב-5% בהשוואה לחודשי החורף, כך עולה מהדיווח שפירסמה היום (ה') סוכנות מחקר הנדל"ן RealtyTrac לנתוני העיקולים וחדלות הפירעון של המשכנתאות בארה"ב לרבעון השלישי.

לפי הדיווח, כ-938,000 דירות עוקלו בחודשים יולי-ספטמבר בהשוואה ל-890,000 עיקולים ברבעון השני. נתון זה מעלה חשש כי מספר העיקולים עד סוף השנה עלול להסתכם בכ-3.5 מיליון בהשוואה ל-3.2 מיליון בשנה שעברה.

מספר העיקולים בחודש ספטמבר הגיע ל-334,000. נתון זה מצביע על ירידה של 4% בהשוואה למספר העיקולים בחודש הקודם, אך עדיין נחשב למספר השלישי בגודלו מאז שהחלה RealtyTac לפרסם את נתוני העיקולים וחדלות הפרעון ב-2005.

האבטלה היא אחת הסיבות העיקריות שבגללה בעלי הבתים נקלעים לצרות. גם כאשר הכלכלה מתאוששת ויוצאת מהמיתון, ארה"ב עדיין סובלת משיעור אבטלה של 9.8% -שנחשב לשיא של 26 שנה.

"הבעיה היא שהלוואות הפריים אשר עומדות בפני חדלות פירעון הן לאותם אנשים העומדים לאבד את מקום עבודתם", אומר ריצ'ארד גרין, דירקטור ב-Lusk Center החוקר את מגמות הנדל"ן באוניברסיטת קליפורניה.

חברות למשכנתאות לעתים מאפשרות הקלות לבעלי בתים מובטלים ונותנים להם לדחות בשלושה עד שישה חודשים את התשלומים בזמן שהם מחפשים עבודה.

צרו איתנו קשר *5988