בעוד כשבועיים: חיסון נגד שפעת החזירים לכלל האוכלוסייה

בימים האחרונים מתו 12 חולים מהשפעת או מסיבוכים, ו-63 אנשים סה"כ מתו בישראל ■ עד היום חוסנו בישראל כ-100 אלף חולים אך הענות הציבור ממשיכה להיות מסויגת

בעוד כשבועיים יחל משרד הבריאות לחסן את כלל האוכלוסייה ובתוכה נשים בהיריון, נגד שפעת החזירים. ההחלטה התקבלה לאור דאגה שהביעו במשרד ממותם של 12 חולים בימים האחרונים, שאובחנו כחולים בשפעת החזירים ובמחלות רקע קשות נוספות. עד היום חוסנו בישראל כ-100 אלף חולים בקבוצות סיכון וצוותים רפואיים ובמשרד הבריאות מודאגים מההיענות הדלילה יחסית למתן החיסונים.

במשרד הבריאות מציינים שהחיסונים לנשים בהריון ופעוטות עד גיל 3 הינם ללא החומר אדג'וונט, והם צפויים להגיע לישראל כבר ביומיים הקרובים, אך בשל המורכבות המערכתית ההפצה תחל רק בעוד כשבועיים, יחד עם החיסונים של כלל האוכלוסייה. לטענת המשרד, החיסונים שינתנו לנשים בהריון והפעוטות יהיו זהים לחיסונים שינתנו במדינות רבות באירופה, בהן צרפת וגרמניה, והם לא יכילו את החומר אדג'וונט, שמעולם לא נוסה על קבוצות אלו.

בסוף השבוע שעבר מתה פעוטה בת שנתיים תושבת נצרת, שלושה ימים לאחר שחוסנה בבית החולים רמב"ם נגד שפעת החזירים בניגוד לנהלים. הפעוטה היא חולת דיאליזה עם קוצב לב, וחוסנה ביחידה לנפרולוגית ילדים בבית החולים, שם היא עוברת טיפולי דיאליזה מדי שבוע. הפעוטה חוסנה בניגוד לנוהלי משרד הבריאות, המתירים לחסן באמצעות חיסונים הקיימים בארץ ילדים עם מחלות כרוניות רק מעל גיל שלוש.

עד כה כ-63 אנשים מתו בישראל כתוצאה מהנגיף או מסיבוכים של הנגיף.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988