דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

ענתבי מבקש הבהרות על עזיבת ברוידי את מרקסטון

בקשת ההבהרות הינה הליך שגרתי שכן ברוידי חתום על היתר שליטה בפסגות המנהלת קופות גמל ■ גורם באוצר הדגיש כי הבדיקה המתבצעת במרקסטון רחוקה שנות אור מחקירה שעשויה להתגלגל לחקירה פלילית

פרשת השוחד של אליוט ברוידי, היו"ר היוצא של קרן מרקסטון, בארה"ב הגיעה בימים האחרונים גם למסדרונות האגף לפיקוח על שוק ההון במשרד האוצר. במרקסטון התקבל השבוע מכתב, בו נדרשים מנהלי הקרן לספק הבהרות לאגף הפיקוח על שוק ההון בעקבות עזיבתו של ברוידי את הקרן, לאחר שהודה בקבלת שוחד בבית המשפט בארה"ב.

המכתב נשלח למנהלי קרן מרקסטון בעקבות החזקתה של הקרן בהיתר שליטה בבית ההשקעות פסגות, המנהל בין היתר קופות גמל. חשוב להדגיש, כי הבדיקה שמבצע אגף הפיקוח על שוק ההון במרקסטון הינה פורמלית בלבד, בעקבות התפטרותו של ברוידי והחלפתו על ידי דני גילרמן.

מכיוון שברוידי חתום באופן פרסונלי על היתר השליטה, נדרשת מרקסטון להעביר את ההיתר לגילרמן, שימשיך להחזיק בו ביחד עם רון לובש ואמיר קס, מנהליה הישראליים של הקרן, כנציגיהם של המשקיעים בקרן מרקסטון. כחלק מהליך החלפת השמות מתבצעת בדיקה למהות ההתפטרות של ברוידי ובאשר לזהות המחליף. גורם באוצר הדגיש, כי הבדיקה המתבצעת במרקסטון רחוקה שנות אור מחקירה שעשויה להתגלגל לחקירה פלילית.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות