ראשי ישיבות הסדר ילחצו על הרב מלמד לגנות סרבנות בצה"ל

מחר יערכו ראשי הישיבות מפגש בישיבת "אור עציון" בקריית מלאכי וידרשו מהרב מלמד לחתום על הצהרה בה הוא מגנה כל גילוי של סרבנות בצה"ל ■ ח"כ פלסנר: "להפסיק להתרפס בפני רבני הישיבות"

ראשי ישיבות ההסדר יתכנסו מחר בישיבת "אור עציון" בקרית מלאכי וידונו במשבר הוצאת ישיבת "הר ברכה" מההסדר. ראשי הישיבות ידרשו מראש הישיבה הרב מלמד לחתום על הצהרה בה הוא מגנה כל גילוי של סרבנות בתוך צה"ל, בניסיון להשיב את הישיבה להסדר.

ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה קרא היום להפסיק להצטדק ולהתרפס בפני רבני הישיבות: "עלינו להפנים שמפירי החוק וקורעי הצווים בהתנחלויות תלויים במדינה יותר מאשר המדינה תלויה בהם. הגיע הזמן למדיניות אכיפה עקבית ונחושה".

"צה"ל נדבק קריטי וקיומי לישראל"

ביום חמישי החליטו כ-150 תלמידי ישיבות הסדר להביע עמדה פומבית נגד הרבה מלמד בצעד חריג במיוחד. "התמונה האמיתית היא שרוב התלמידים רואים בצה"ל נדבך קריטי וקיומי לישראל", כתבו התלמידים במכתב ששלחו לשר הביטחון אהוד ברק. "חרף הכאב והצער - לא נתנו יד למרד בצבא".

בוגרי ישיבות ההסדר מגנים כל הבעה של סרבנות בצה"ל וקוראים להידברות ולהרגעת ולהרגעת הרוחות "אנו מתנגדים להפגנות פוליטיות ולהנפת שלטים בתוך צה"ל", הדגישו. בוגרי ישיבות ההסדר חתמו על עצומה הקוראת לרב מלמד לאמץ את עמדת הצבא ולהתנגד לסרבנות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988