פולין: נמצא השלט "העבודה משחררת" שנגנב מאושוויץ

המשטרה בפולין איתרה את שלט המתכת "העבודה משחררת" שנגנב בשבוע שעבר ■ חוקרי המשטרה בפולין מצאו את השלט בצפון המדינה, כשהוא מחולק לשלושה חלקים, ועצרו חמישה חשודים

התפתחות בחקירת פרשת גניבת השלט "העבודה משחררת": אחרי שלושה ימים אינטנסיביים של חיפושים, מצאה המשטרה הפולנית את השלט "העבודה משחררת" שנגנב ביום שישי השבוע משער מחנה ההשמדה אושוויץ. חמישה חשודים בגניבה נעצרו. השלט אמנם אותר, אך הוא אינו שלם - וחתוך לשלושה חלקים.

קטרזינה פאדלו, דובר משטרת פולין סיפר כי הם הצליחו בלילה לאתר את השלט הגנוב בצפון המדינה. פאדלו עוד אמר כי החשודים שעצרו הם בין הגילאים 25 ל-39 והם נלקחו לחקירה. גורם אחר במשטרה סיפר כי השלט נמצא, כאמור, מחולק לשלושה חלקים וכי כל חלק כלל מילה אחת מן הסיסמא "העבודה משחררת".

מלבד זאת, סירבו במשטרה לספק פרטים נוספים אודות פרשת הגניבה המזעזעת, או הערכות מה היו המניעים למעשה הנבזה. ייתכן כי פרטים נוספים מהתפתחות החקירה יפורסמו הבוקר במסיבת עיתונאים שתיערך בקרקאו. הפרשה שהותירה את העולם היהודי בהלם.

במסגרת מאמציה לאיתור השלט הציע מממשלת פולין פרס בגובה של 115 אלף זלוטי, כ-40 אלף דולר, למי שיחזירו. "אני המום ונסער מגניבת הסמל המזוהה ביותר עם הציניות והאכזריות הנאצית", אמר נשיא פולין לך קצ'נסקי. "חייבים לעשות הכל כדי להעניש את מפירי החוק ואני פונה לכל מי שיכול לעזור לרשויות אכיפת החוק".

השלט הוברג החוצה במהלך הלילה

ביום שישי נגנב השלט המפורסם שהיה סמל להשמדת העם היהודי. על פי ההערכות, הגנבים הסירו במהלך הלילה את השלט על ידי שחרור הברגתו ואז הוציאו אותו מעל השער מצדו השני. "בשעות הבוקר שומרי המוזיאון שהגיעו למקום הבחינו כי השלט נעלם והזעיקו את כוחות המשטרה", סיפרה דוברת המשטרה

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988