חמאס רומז: נדחה את ההצעה הישראלית בעסקת שליט

בכיר בארגון אומר הבוקר לעיתון "אל-חייאת": ההסתייגויות שהעבירה ישראל באמצעות המתווך הגרמני "אינן מקובלות עלינו" ■ הדגיש: "במידה ונראה נכונות - נפגין גמישות במגעים"

כישלון המגעים? בחמאס רומזים הבוקר (ו') כי ידחו את ההצעה המסוייגת שהגישה השבוע ישראל למתווך הגרמני בעסקת גלעד שליט, אם כי במקביל מדגישים: נסכים לגלות גמישות נוספת בשיחות. כך או כך, נראה כי תשובת הארגון לא תינתן לפני ראשית השבוע הבא.

"ההצעה הישראלית בעניין עסקת האסירים אינה מקובלת עלינו", אמרו הבוקר גורמים בחמאס לעיתון הלונדוני "אל-חייאת", אך הוסיפו: "הנהגת הארגון מקיימת הערכות מצב והתייעצויות על מנת לגבש עמדה מוגדרת שתועבר למתווך".

"נסכים להפגין גמישות"

על פי הדיווח בעיתון, הארגון ממשיך להתעקש בנושא גירוש מספר אסירים פלסטינים אחרי שחרורם מן הכלא הישראלי. בין השאר רוצה ישראל לגרש את המחבלים הכבדים איבראהים חאמד, עבאס א-סייד ועבדאללה ברגותי - האחראים למותם של עשרות ישראלים, לשון הדיווח. "הדבר רק מראה כי ישראל אינה רצינית במשא ומתן, והארגון אינו יכול לקבל זאת", אמר גורם בחמאס לעיתון.

אותו בכיר אף הזהיר את ישראל מסחבת בביצוע העסקה, אך הדגיש כי הארגון יסכים "להפגין גמישות במידה ויראה כי ניתן להגיע לעסקה". לדבריו, גירוש מספר מצומצם של אסירים אכן מתקבל על הדעת.

ישראל לחמאס: תנו לרופא לבדוק את גלעד שליט

אמש דיווחה רשת הטלוויזיה הערבית "אל-ג'זירה" כי ישראל פנתה באמצעות המתווך הגרמני לחמאס, בדרישה להעביר לו מצרכים שונים, וכן לאפשר לרופא עליו יוסכם מראש לבקר את החייל החטוף ולבדוק אותו. בשלב זה לא דווח האם נענה הארגון לדרישת ישראל. בעבר דיווחו כלי תקשורת ערביים כי בטרם יועבר שליט לישראל - הוא ייבדק על ידי רופא, על אדמת מצרים.

על פי הדיווח, בחלק מתשובתה של ישראל מדיוני "פורום השביעייה", הובהר לחמאס כי היא מסרבת לשחרר 11 אסירים מהרשימה שהעביר הארגון.

במקביל, עזב המתווך הגרמני בעסקה כבר אתמול את האזור - בדרך לחופשת חג המולד בארצו. עם זאת, אנשיו נשארו ברצועת עזה, דרוכים בציפייה לתשובת החמאס, אם זו תבוא עד סוף השבוע. במידה וכך אכן יקרה - הבטיח המתווך לשוב לאזור בדחיפות על מנת לשוב ולטפל בענייני העסקה.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988