דיווח: חמאס דחה את הצעת ישראל בעסקת שליט

רשת התקשורת "אל ערבייה" דיווחה כי בתום 12 שעות של דיונים בלשכה המדינית של חמאס בדמשק, החליטו ראשי הארגון לדחות את הצעת ישראל בעניין שחרור האסירים תמורת החייל החטוף גלעד שליט

חוזרים למשא ומתן: רשת התקשורת "אל ערבייה" דיווחה כי בתום 12 שעות של דיונים בלשכה המדינית של חמאס בדמשק, החליטו ראשי הארגון לדחות את הצעת ישראל בעניין שחרור האסירים תמורת החייל החטוף גלעד שליט.

דחיית ההצעה הישראלית לדברי התקשורת הערבית נובעת מהסירוב הישראלי לשחרר מנהיגים פלסטיניים ומההתעקשות של הגורמים הישראליים לגרש את האסירים הפלסטינים מחוץ לשטחי ישראל. הצעת הגירוש אמנם נידונה בעבר, אולם לדברי גורמים בחמאס מדובר במספר גדול משהוצע לראשונה.

רשת אל ערבייה היא בין המקורות היחידים שדיווחו על הנעשה בשולחן הדיונים בדמשק בשעות האחרונות, אולם למרות זאת חשוב להדגיש שעדיין לא התקבלה תשובה רשמית מארגון החמאס.

חמאס: גם ישראל צריכה להתפשר

בכיר חמאס אוסמה אבו חמדאן אמר הבוקר בראיון לערוץ הטלוויזיה של החיזבאללה "אל-מנאר", כי תגובה חיובית מישראל תוכל להוביל לסגירת העסקה. "אם התגובה הישראלית לא תשביע רצון, ייתכן שנצטרך לחטוף חייל נוסף", הזהיר חמדאן. "בפני ישראל עומדות כעת שתי ברירות - או להסכים או להוביל למשבר ולכך שנצטרך לחטוף חייל נוסף כדי להניע את המשא ומתן".

העיתון הפלסטיני "אל-איאם" דיווח לפני יומיים מפי מקור המקורב לשיחות, כי בכיר התנועה מחמוד א-זהאר כלל לא יצא לדמשק לטובת התייעצויות עם ראשי הלשכה המדינית של חמאס, כיוון שהוא מתנגד להצעת נתניהו באשר למספר האסירים שישוחררו. הפער בין הצדדים, כך עולה מהדיווחים, עומד על 12 שמות. בעוד בחמאס דורשים לשחרר 450 אסירים, בישראל מוכנים להוציא לחופשי 438 בלבד.

"התפשרנו הרבה מאוד, ואנחנו לא מוכנים להתפשר מעבר לזה", הבהירו בתנועה והוסיפו "גם ממשלת ישראל חייבת להתגמש בעניין".

צרו איתנו קשר *5988