אחרי 20 שנה: "צעירים חסרי מנוח" תרד מהמסך בישראל

זאת לאחר שחברת דורי מדיה ספייק, שרוכשת את הסדרות עבור HOT ו-yes, לא הצליחה להגיע להבנה עם סוני, בעלת הזכויות בסדרה ■ גם הסדרה "ימי חיינו" תרד, ובמקום זאת ישודרו "היפים והאמיצים" ו"אקסטרים מייקאובר"

אופרות הסבון "צעירים חסרי מנוח" ו-"ימי חיינו" יירדו מהמסך הישראלי בחודש הקרוב. זאת לאחר שחברת "דורי מדיה ספייק", שרוכשת את הסדרות עבור ערוץ הבסיס של HOT, לא הצליחה להגיע להבנה עם חברת סוני, מחזיקת הזכויות הבינלאומיות של הסדרות - כך נודע ל"גלובס".

ההורדה מתואמת עם חברת הלוויין yes שרוכשת את הערוץ מ-HOT, והסדרות יירדו משתי הפלטפורמות כבר ב-11 בינואר.

ל"גלובס" נודע כי בחודשים האחרים מנהלת "ספייק" של דורי מדיה משא-ומתן מתמשך באשר לחידוש החוזה של שתי אופרות הסבון הפופולריות. סוני החליטה השנה להעלות בעשרות אחוזים את מחיר הזכויות השנתי שלה על שתי הסדרות, וב"ספייק" לא הסכימו להיכנע לדרישת המחירים שהוצבו.

כמו כן התנתה סוני את מכירת שתי התוכניות ברכישת תוכניות אחרות, שלא התאימו לקהל הישראלי. לאחר התייעצות עם HOT ו-yes הוחלט להוריד את אופרות הסבון האמריקניות.

"צעירים חסרי מנוח" משודרת בישראל מיום עליית הכבלים לאוויר. "ימי חיינו" עלתה לשידור בארץ בשנים האחרונות.

"זה ניצול של אולפן גדול מאוד שמנצל מצבים כדי לקדם את המכירות שלא צלחו לו במקומות אחרים", אומרת מנכ"ל "דורי מדיה ספייק", קלייר אלבז, "אמרתי שאני מוכנה לקחת תוכן אחר שיתאים לקהל הישראלי, והם פשוט התעקשו. אני עוסקת בזה 19 שנה, ובפעם הראשונה נתקלתי בכזה חוסר הידברות. זאת למרות שיש לנו הסכמים עם סוני בנושא הקולנוע".

במקום "צעירים חסרי מנוח" ו"ימי חיינו" ישודרו ברצועות היומיות אופרת הסבון "היפים והאמיצים" ותוכנית הריאליטי "אקסטרים מייקאובר", המשודרות כיום רק ב-yes.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988