צה"ל תקף ברצועה בתגובה לקסאמים; הרוג בצד הפלסטיני

לאחר מטח הקאסמים והפצמ"רים שנורה אמש לשטח ישראל, תקפו בלילה מטוסי חיל האוויר שורה של יעדי טרור, ובתוכם מחרטה לייצור אמצעי לחימה ומנהרה שיועדה לחדירת מחבלים לשטח ישראל ■ הפלסטינים מדווחים על אדם נוסף שנעדר בקריסת מנהרה שהופצצה

לאחר שאמש נורו יותר מעשר רקטות קסאם ופצצות מרגמה לעבר יישובי הנגב המערבי ולעבר אשקלון, תקף הלילה צה"ל שורה של יעדי טרור בשטח רצועת עזה. בין היעדים שהופצצו על ידי מטוסי חיל האוויר: מנהרה שנחפרה כקילומטר מגדר המערכת, שנועדה לחדירת מחבלים לשטח ישראל בכוונה לבצע פיגוע כנגד אזרחים וחיילי צה"ל, מחרטה לייצור אמצעי לחימה בעזה ושתי מנהרות להברחת כלי נשק בציר פילדלפי.

הפלסטינים דיווחו כי בנוסף לתקיפת היעדים בתוך העיר עזה, הפגיז צה"ל מהאוויר חוליית תצפיתנים שפעלה באזור צפון רצועת עזה. בנוסף דיווחו הפלסטינים כי כתוצאה מתקיפת המנהרות בציר פילדלפי נהרג פלסטיני, שניים נפצעו, ולפחות אדם אחד נעדר לאחר שהמנהרה בה שהה - קרסה. מדובר צה"ל נמסר כי הטייסים זיהו פגיעות מדויקות במטרות והדגיש כי הפעילות נגד גורמי הטרור ברצועה תימשך בנחישות ובעוצמה.

צה"ל הזהיר את העזתים

אתמול סיפרו גולשים פלסטינים כי כלי טיס של חיל האוויר פיזרו עלונים באזור רפיח, ובהם אזהרה חמורה לתושבים המקומיים שלא ישתפו פעולה עם פעילי הטרור הפועלים משטחם. תושבי רפיח טוענים כי בכרוזים מטילה עליהם ישראל את מלוא האחריות לירי, וקוראת להם להתנגד לפעילות הטרור.

גורם בצה"ל הדגיש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי מדובר בפעילות שתוכננה מראש ולא כתגובה לירי הפצמ"רים. בצה"ל אמרו במפורש כבר בעבר כי שיטת פיזור העלונים כבר הוכיחה עצמה לא פעם, והיא מהווה חלק מאכיפת חוקי המשפט הבינלאומי. גם במהלך מלחמת לבנון השנייה וכן במבצע "עופרת יצוקה", נהג צה"ל לפזר עלונים לתושבי הרצועה בטרם תקפו כלי טיס של חייל האוויר מטרות אזרחיות של חמאס וחיזבאללה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988