ענת קם: "פשוט לא יכולתי לסבול שצה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

יום לאחר פרסום הפרשה הבטחונית שהסעירה את המדינה, מקורביה של ענת קם מספרים מה היו המניעים למעשיה: "כנראה שזה היה מעשה מטומטם, וצריך להיענש עליו - אבל בין זה לבין ריגול ובגידה פעורה תהום"

לראשונה מאז שהותרה לפרסום פרשת ענת קם שהסעירה את המדינה, מתפרסמת תגובתה של העיתונאית הצעירה להאשמות הקשות המופנות נגדה. "עד כמה שזה נשמע מליצי, פשוט לא יכולתי לסבול את העובדה שצה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק, ולכן ביקשתי לפוצץ את העניין", סיפרה קם למקורביה.

עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר (ו') כי קם, שמואשמת בריגול חמור בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, מבינה את ההשלכות של מעשיה, זאת על-פי המקורבים לה. "יכול להיות שהמעשה הזה היה לא אחראי", מספרים המקורבים. "ברור שהיא מצטערת על הצעד, כנראה שזה היה מעשה מטומטם, וצריך להיענש עליו - אבל בין זה לריגול ובגידה פעורה תהום".

בנוסף חושפים גורמים מקורבים לקם כי בין העיתונאית לאורי בלאו, כתב "הארץ", התפתח סכסוך קשה. לדבריהם, קם ביקשה מבלאו שלא יפרסם צילום של הדפים החסויים שנמסרו לו, אך הוא בכל זאת בחר להוציא אותם לאור.

כעת מאשימים מקורביה את הכתב בכך שהפר את החיסיון העיתונאי בעצם פעולם הפרסום. "ברור שאם המסמכים לא היו מתפרסמים - הפרסום היה עובר בשקט יחסי, והחיסיון של ענת כמקור היה נשמר". לטענתם, "הוא פשוט מכר אותה".

הפרקליטות: נדרוש מאסר ממושך

בכיר בפרקליטות הבהיר לחדשות 2 כי אין שום כוונה להוריד את חומרת ההאשמות נגד ענת קם, למרות הביקורת. לדבריו, הכנסת הביטוי "ריגול חמור" לא נועד כדי להפחיד: "אנחנו סבורים כי ענת קם עברה עבירות בטחוניות חמורות, אנחנו נעמוד על כך ונדרוש מבית המשפט מאסר ממושך, שנים ארוכות בכלא".

אותו בכיר התייחס גם לכתב "הארץ" אורי בלאו ששוהה בלונדון, ואמר: "אנחנו לא מבינים את ההתנהגות שלו, אנחנו לא מבינים מדוע הוא לא חוזר לארץ, מוסר את המסמכים ומסיים את הפרשה, מדוע הוא גוזר על עצמו את הגלות הפוליטית הזו. כנראה שהוא מעוניין להציג את עצמו כקדוש מעונה".

צרו איתנו קשר *5988