יעקב פרי ימשיך לכהן כיו"ר מגל ויזכה לשכר שביקש

זאת, לאחר שאסיפת בעלי המניות אישרה היום את הצעות החברה ■ ההחלטה תקפה לפחות עד לאסיפה המיוחדת שצפויה להתכנס בעוד מס' שבועות ■ פרי, המועסק במגל במשרה חלקית, זכאי לשכר חודשי של 50 אלף שקל ולבונוס שנתי של 5% מרווחי החברה לפני מס

הצלחה ליעקב פרי ולדירקטוריון חברת מגל מערכות . למרות ניסיונות של בעלי מניות בחברה להדיח את הדירקטוריון בראשות היו"ר פרי, אסיפת בעלי המניות שהתקיימה היום (ד') אישרה את כל ההצעות שעמדו על הפרק: הארכה של כהונת הדירקטורים, ואישור התגמולים לפרי.

מצבה של מגל, העוסקת בפיתוח מערכות אבטחה לזיהוי חדירות בלתי מורשות, הידרדר בשנים האחרונות, והיא נאלצה גם לתקן את דו"חותיה פעמיים, לאחר שהכנסות בהן הכירה לא התקבלו בסופו של דבר. בעלי מניות אמריקניים בחברה הודיעו למגל לאחרונה שהם מבקשים לכנס אסיפה מיוחדת ולהדיח את חברי הדירקטוריון, ובהם היו"ר פרי ובעל השליטה לשעבר יעקב אבן עזרא.

במקומם תכננו בעלי המניות למנות חמישה חברי דירקטוריון חדשים, חלקם בכירים לשעבר בחברה. מדובר בין היתר ביואב שטרן, שכיהן כמנכ"ל מגל ב-2009, אביהו בן-נון, מפקד חיל האוויר לשעבר, וכן רלי שפיר, תת-אלוף במיל' שהצטרף למגל במהלך 2009 כסמנכ"ל פיתוח עסקי, והתפטר בתחילת 2010. אולם האקטיביזם המוסדי של אותם בעלי מניות לא הצליח לסחוף את שאר המשקיעים בחברה, ואלה העדיפו, כאמור, להותיר את המצב הקיים על כנו.

למרות דרישת בעלי המניות לדחות את האסיפה הכללית שנקבעה מראש, מגל החליטה לקיים היום את האסיפה כמתוכנן, ובאסיפה אושרה, כאמור, בחירתם מחדש של הדירקטורים שעמדו לבחירה, ברוב של יותר מ-80% מבעלי המניות אשר הגיעו לאסיפה (ז"א 35% מסך 50% של בעלי המניות שהתייצבו באסיפה הם שהצביעו בעד). ברוב דומה, ומול התנגדות של 14.6% בלבד מבעלי המניות, אושר גם התיקון להסכם התגמולים של פרי.

בונוס והטבות נוספות

פרי, המשמש גם כיו"ר מזרחי-טפחות, מועסק במגל במשרה חלקית של 50%-60%, והוא זכאי לשכר חודשי של 50 אלף שקל ולבונוס שנתי של 5% מרווחי החברה לפני מס, עד לסכום של 500 אלף דולר בשנה. זאת, כל עוד הרווח השנתי לפני מס (בנטרול רווחי או הפסדי הון) עולה על 3 מיליון דולר. התיקון להסכם שאושר היום קובע כי לא יידרש סף מינימלי לרווחי החברה על-מנת שפרי ייהנה מהבונוס בגובה 5%.

במקביל, אושרו במסגרת התיקון גם הטבות נוספות לפרי: רכב מנהלים, טלפון נייד, מנוי לעיתון יומי והחזר הוצאות תקשורת. אולם מגל לא תצטרך לספק לפרי את ההטבות הללו כל עוד הוא מקבל הטבות דומות מהמעסיק הנוסף שלו, כפי שאכן קורה כרגע.

צרו איתנו קשר *5988