בכירי המודיעין לאובמה: ישראל תתקוף באיראן בעוד כחודש

"אנו מאמינים שההצהרות האחרונות על ידי בכירים במימשל, וגם אתה בתוכם, על כך שיש אמון מלא בראש הממשלה נתניהו, משקפים תפיסה מוטעית"

הנשיא אובמה קיבל בימים האחרונים מכתב המזהיר כי ישראל עומדת לתקוף את איראן, ייתכן וכבר בחודש הקרוב. את המכתב שלח "ארגון יוצאי קהילת המודיעין האמריקנית למען עולם שפוי" (Veteran Intelligence Professionals for Sanity - VIPS).

"אנו כותבים על מנת להרתיע בפניך מפני פעולה התקפית של ישראל נגד איראן, ייתכן כבר בחודש הקרוב. מנהיגי ישראל יעשו חישובים לפיהם, ברגע שהפעולה תתחיל, ולאחריה תפרוץ קרוב לודאי מלחמה באיזור, ארצות הברית תעמוד לצד ישראל ללא כל תנאי ובכל מחיר".

"פעולה כזו ניתן לעצור, אבל רק אם תצהיר מראש ותגנה פעולה כזו עוד לפני שהיא מתרחשת", נכתב באיגרת לאובמה. "אנו מאמינים שההצהרות האחרונות על ידי בכירים במימשל, וגם אתה בתוכם, על כך שיש אמון מלא בראש הממשלה בנימין נתניהו, משקפים תפיסה מוטעית".

בהמשך מביאים הכותבים דוגמאות מהעבר הקרוב והרחוק מדוע אין לבטוח בראשי ממשלות ישראל, כולל "ההטעיה וההפחדות שבוצעו באביב 1967 ושהובילו למלחמה בה כבשה ישראל שטחים ממדינות ערב".

מאז, הם כותבים, ישראל יוצרת פרובוקציות מדי פעם על מנת לשמר או להרחיב את גבולותיה. וגם, "בתקופות של בחירות בארה"ב מנהיגי ישראל מאמינים כי הם יוכלו לבצע פעולות משמעותיות ללא תגובה קשה מצד המנהיגות האמריקנית".

המטרה העיקרית של ממשלת ישראל, לדעתם, היא לאו דווקא הרס התשתית הגרעינית של איראן אלא החלפת השלטון שם. זאת, על פי ההצהרות האחרונות של מנהיגי ישראל.

בשורה התחתונה מציעים חברי הארגון לאובמה להציע לישראל תמריצים מסוגים שונים במטרה למנוע את התקיפה של איראן על ידי ישראל.

צרו איתנו קשר *5988