קבוצת הרכישה לפרויקט משרדים ברמת החי"ל מעבירה הילוך

הפרויקט - בראשות קבוצת סופרין וקבוצת תדהר ■ הצפי לסיום הקמת הפרויקט הוא ל-2014; קומת משרדים בפרויקט צפויה להיות בשטח של כ-1,250 מ"ר והיא תחולק ליחידות בשטח של החל ב-250 מ"ר

האם קבוצת הרכישה למשרדים ומסחר של קבוצת סופרין וחברת תדהר ברמת החי"ל קורמת עור וגידים? הקבוצה הודיעה על תחילת הרשמת לקוחות לפרויקט, שעל הסכם האופציה לגביו פורסם לראשונה ב"גלובס", וחשפה שהמחירים יחלו ב-8,350 שקל למ"ר.

כזכור, קבוצת סופרין, בליווי קלמן סופרין, וקבוצת תדהר, שבשליטת גיל גבע ואריה בכר, חתמו במאי האחרון על הסכם עם חברת סמל"ת, יבואנית רכבי פיאט, לנצ'יה ואלפא רומיאו לישראל, לקבלת אופציה לרכישת מתחם סמל"ת שברחוב ראול ולנברג שברמת החי"ל בתל אביב. במתחם, המשתרע על פני 11.2 דונם ושמהווה עתודת הקרקע הגדולה ביותר ברמת החי"ל, יוקמו במסגרת הפרויקט ארבעה בניינים בני 6-7 קומות בשטח כולל של כ-35 אלף מ"ר. היקף הפרויקט צפוי לעמוד על 400 מיליון שקל.

להערכת תדהר וסופרין, הקבוצה עתידה להתגבש במהלך החודשיים הקרובים כשהסכם האופציה תקף עד סוף 2010. הצפי לסיום הקמת הפרויקט הוא ל-2014. קומת משרדים בפרויקט צפויה להיות בשטח של כ-1,250 מ"ר והיא תחולק ליחידות בשטח של החל ב-250 מ"ר. בעוד המחיר למ"ר בשטחי המשרדים בפרויקט יעמוד על 8,350 שקל למ"ר, יעמוד המחיר לשטחי המסחר על 18,100 שקל למ"ר.

הקבוצה תתגבש במתכונת שבה תוצע לרוכשים "עסקה סגורה" באופן שבו הלקוחות יידעו מראש את מחיר העלות הסופי, בניגוד לקבוצות רכישה במתכונת הרגילה, שבהן העלות הצפויה ניתנת כאומדן בלבד שלפעמים לא עומד במבחן המציאות.

"המחירים בפרויקט משקפים מחיר הנמוך בכ-30%-40% מאלה המבוקשים במתחם הבורסה שנמצא מרחק קילומטרים ספורים", אמר גבע, "אין ספק שפער זה עתיד להיסגר במהרה. הפיתוח התחבורתי המתוכנן ישנה לחלוטין את פני רמת החי"ל ויוביל לעלייה משמעותית בערך הנכסים בסביבה".