סטודנט תבע את אוניברסיטת ת"א ששלחה דואר זבל - ופוצה ב-2,000 שקל

הקורסים שעלו ביוקר לאוניברסיטה: הסטודנט, שבקשתו להסיר אותו מרשימת התפוצה של ההודעות השיווקיות נותרה ללא מענה, תבע את האוניברסיטה וזכה בפיצוי

הקורסים שעלו ביוקר לאוניברסיטה: סטודנט שנמאס לו לקבל הודעות על מבצעי קורסים מוזלים במייל הפנימי של אוניברסיטת תל-אביב, יפוצה ב-2,000 שקל - כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב.

הסטודנט החליט לתבוע את האוניברסיטה לאחר שקיבל לתיבת הדואר האלקטרוני שלו הודעות על קורסים מוזלים באנגלית. למרות בקשתו להסיר אותו מרשימת התפוצה, הוא קיבל הודעה נוספת שמזמינה אותו להירשם לקורס.

האוניברסיטה מצדה השיבה לו כבר באותו יום כי היא מסרבת להסיר את שמו מרשימת הנמענים, בטענה שהיא זו שסיפקה לו את תיבת המייל. בפעם הרביעית שנשלחה הודעה התייאש הסטודנט והגיש תביעה על שליחת הודעות דואר זבל, "אשר שיגורן מנוגד לחוק", לשון התביעה.

למרות שהפיצוי הקבוע בחוק עומד על 1,000 שקל על כל הודעה, הוא דרש פיצוי של 2,000 שקל על שליחת ההודעות.

בית המשפט הגיע למסקנה כי ההודעות מתאימות להגדרת החוק לפיה ההודעות הן "דבר פרסומת", כלומר "מסר המופץ באופן מסחרי, שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת", לשון החוק. בהתאם לכך נקבע כי האוניברסיטה פעלה בניגוד לחוק ותפצה את הסטודנט ב-2,000 שקל.

צרו איתנו קשר *5988