ישרס, אקרו ופאנגאיה מתמודדות במכרז של קומברס ברעננה

הליך ההתמחרות יחל מחר ■ גורמים בשוק הנדל"ן: טווח ההצעות נע בין 16 ל-60 מיליון דולר

המכרז שפרסמה חברת התוכנה הבינלאומית קומברס למכירת קרקעותיה ברעננה ייפתח מחר (ד') להתמחרות, ול"גלובס" נודע כי עם המתמודדות נמנות חברת ישרס , שבשליטת שלמה אייזנברג, חברת אקרו נדל"ן של צחי ארבוב ואילן קפון, שניגשה בשיתוף עם קרן ריאליטי פאנד, וכן החברה הציבורית פאנגאיה נדל"ן שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר. לפי גורמים בשוק הנדל"ן, טווח ההצעות נע כרגע בין 16 ל-60 מיליון דולר. בהליך ההתמחרות יוכלו המתמודדים לשפר את הצעותיהם.

קומברס, בניהולו של אנדרה דהן, פרסמה בתחילת אוגוסט מכרז למכירת שני המגרשים הנמצאים בבעלותה בעשר השנים האחרונות, בשטח כולל של כ-55 דונם, באזור התעשייה רעננה צפון. עם פרסום המכרז, שנסגר לפני שבועיים, העריכו בענף הנדל"ן את שווי שני המגרשים יחד ב-124-135 מיליון שקל. גורמים נוספים העריכו אותם אף ב-150 מיליון שקל.

בישרס סירבו להתייחס לנושא בעוד שאקרו נדל"ן אישרה שהגישה הצעה עם קרן ריאליטי פאנד. חברת פאנגאיה נדל"ן כבר דיווחה לפני כשבועיים לבורסה על שהגישה הצעתה למכרז. משלוש המתמודדות לא התקבלה התייחסות לסכומי ההצעות.

בעבר תכננה החברה להקים במגרשים אלה את קמפוס קומברס, אך הרעיון לא יצא לבסוף אל הפועל. למגרשים כבר יש תוכניות מאושרות המאפשרות להקים עליהם כ-90 אלף מ"ר בנוי של משרדים והיי-טק. מכירת המתחם נעשית על רקע קשיי החברה. באוגוסט היא פרסמה שהיא מתכננת לפטר עובדים ולמכור נכסים כדי לצמצם את ההוצאות התפעוליות שלה, וזאת לאחר שמיליארד וחצי דולר התפוגגו מקופת החברה ב-4 השנים האחרונות. כמו כן החברה טרם הגישה דו"חות מתוקנים בעקבות פרשת הבקדייטינג.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988