ההסלמה בדרום: נהג משאית נפצע קל מקסאם בחבל אשכול

מוקדם יותר אתמול (שבת) נפצעו 3 פועלים תאילנדים מפגיעת פצמ"ר באזור מגורים באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב

פצוע רביעי ביום אחד: רקטת קסאם נחתה אמש (מוצ"ש) במועצה האזורית אשכול, כתוצאה מהירי נפצע באורח קל נהג משאית שהיה בעיצומה של נסיעה.

הנהג, יצחק זעפרני, נפצע קל מרסיסים בפניו, שהגיעו מהשמשה שהתנפצה בעקבות ההדף. נזק רב נגרם למשאית שלו. צוות מד"א פינה אותו לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

"נסעתי לכיוון צפון והתקרית התרחשה בין קיבוץ ראם לקיבוץ בארי", סיפר הנהג יצחק זעפרני בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בצד שמאל של הכביש הייתה נפילה רצינית, פתאום ראיתי הבזק אדיר, נפלו רסיסים מכל עבר והשמשות נשברו", הוא תיאר את שניות האימה.

"ידעתי שאני חייב להמשיך לנסוע כי זה היה אזור חשוך ומסוכן. נסעתי עוד קילומטר בערך במצב הבעייתי הזה והזעקתי בעצמי את המשטרה. מיד הגיעו חבלנים ובדקו את המשאית והאזור", סיפר זעפרני. "אני גר במושב מפתחים תחת איום הפצמ"רים. היו הרבה נפילות במושב ככה שהמצב לא חדש לי", הוא הוסיף בצער.

מוקדם יותר היום נפצעו שלושה פועלים זרים מירי פצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. אחת מהפצצות נפלה באזור מגורים באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. אחד הפצועים במצב קשה, השני במצב בינוני והשלישי במצב קל, כולם נפגעו מרסיסי הפצמ"ר.

כוחות ביטחון וצוותי מד"א הוזעקו למקום במטרה להעניק טיפול רפואי ראשוני לפצועים, עובדים זרים מתאילנד המתגוררים ביישוב, שנפגעו ככל הנראה בזמן שעבדו ברפת.

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו התייחס מוקדם יותר היום להסלמה בירי על הדרום, ואמר כי "אנחנו כרגע מתמקדים יותר במישור המבצעי, ואנחנו נטפל במי ששלח ומי שעשה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988