המייל החדש של פייסבוק כבר כאן; איך משתמשים בו?

לפני חודשיים בדיוק עצר עולם הטכנולוגיה את נשימתו עם הכרזתו של מארק צוקרברג על "מערכת ניהול המסרים" החדשה של פייסבוק ■ מהיום זה לא רק דיבורים

הגיעה המלחמה בג'ימייל? בנובמבר 2010 הכריז מייסד פייסבוק מארק צוקרברג על הגירסה המשודרגת של הודעות הרשת החברתית, אשר תושק בקרוב. היום הזה, מתברר, הגיע - וכעת גם לכם יכולה להיות תיבת דואר אלקטרוני של פייסבוק, עם הסיומת facebook.com.

אם תיבת ההודעות שלכם בפייסבוק עדיין לא שודרגה, היכנסו ללינק ובדקו האם בהגדרות שלכם רשום שאתם מעוניינים בשינוי החדש מבית פייסבוק.

אז איך מפעילים את האי-מייל החדש? הצעד הראשון הוא לקבל "הודעה קופצת" מפייסבוק, שתשאל האם אתם מעוניינים לראות את השינויים.

לאחר שתחלצו על "כן", חלק ההודעות בפייסבוק יקבל יכולות של דואר אלקטרוני, ותוכלו לשלוח הודעות אי-מייל לחברים ולמשפחה מתוך פייסבוק. המשמעות היא שאם תבחרו בכך, תוכלו לנהל את כל ההודעות שלכם - בפייסבוק ובאי-מייל - מתוך הרשת החברתית.

בשלב הבא, מאפשרים לכם בפייסבוק לבחור מה תרצו שתהיה כתובת המייל שלכם. נותר רק לקוות שהשם שלכם נשאר פנוי.

בארה"ב הושק היום גם שירות ההודעות החדש לטלפון הסלולרי, אך בישראל הוא עדיין לא פועל. במסגרת השירות החדש, תוכלו לקבל התרעה לנייד כשיש מייל חדש בתיבת הפייסבוק.

מערכת מייל - אך לא רק

במסיבת העיתונאים המיוחדת בה השיק צוקרברג את השירות החדש, הוא הדגיש כי לא מדובר רק ב"מייל" חדש, אלא בצורת מחשבה חדשה. "מערכת ניהול מסרים", כך קרא לזה אז, דמויית דואר אלקטרוני, המרכזת את כל שירותי התקשורת יחד: כולל מייל, סמסים, הודעות מיידיות (מסנג'ר או ICQ וכו') ועוד.

צוקרברג ציין כי המטרה היא ליצור תבנית מסוימת של מערכת הודעות, שתאפשר למשתמש להיות במגע ולשמור על קשר עם החברים החשובים לו, וזאת בהתאם למה שנוח לו. לצורך העניין, אם תרצו לסמס או לחילופין לשלוח מייל או לצ'וטט - הרי שניתן לעשות את שלושתם דרך השירות החדש של פייסבוק.

הוא הציג את 3 השכבות המובילות של מערכת ההודעות שהם משיקים. "זה לא אי-מייל - זו מערכת שתטפל בכל צורות התקשורת שבה יבחרו המשתמשים, בממשק אחד, כגון מיילים, הודעות טקסט, הודעות פרטיות בפייסבוק ושיחות צ'אט", הוא אמר.

גם היסטוריית השיחה תישמר: צוקרברג הדגיש כי כל הודעות המייל שהוחלפו עם כל חבר ספציפי - יישמרו כשיחה אחת, ממש כמו צ'ט. כך יהיה קל יותר, לדבריו, לדבר עם אדם ספציפי או אפילו עם קבוצה של אנשים - כפורום שיחות אחד.

סינון ודירוג העדפות של הודעות: פיצ'ר נוסף המשולב בחידושים מאפשר לכל אחד לקבל הודעות מייל רק ממי שהוא מעוניין - כך שהמערכת למעשה מסננת ואפילו מדרגת את ההודעות הנכנסות. "אנחנו יודעים מי החברים שלכם", הדגיש צוקרברג במסיבת העיתונאים.

כך, למעשה המערכת יודעת כי הודעות מחברים ברשימה ייכנסו לתיקייה אחת, מועדפת, ואילו הודעות ממה שמוגדר "חברים של חברים" -ייכנסו לתיקייה אחת, ובמידת הצורך גם ידורגו בחשיבות פחותה מאלו של החברים שלכם. בכך, צוקרברג מנסה למעשה לטפל גם בסוגיית דואר הזבל, אותה הגדיר במסיבת העיתונאים "אחת הבעיות המרכזיות של המייל".

כמו כן, כל משתמש יוכל להגדיר לעצמו ממי הוא מעוניין לקבל הודעות וממי לא. אם תרצו - תקבלו הודעות רק ממי שמוגדר "חבר" - ובכך למנוע קבלת הודעות ספאם, משום שהוא לא נמצא ברשימת החברים שלכם.

"זה לא ג'ימייל קילר", הדגיש צוקרברג. "הדוא"ל עדיין חשוב מאוד להרבה אנשים, אבל אנחנו חושבים שהשיטה פשוטה יותר להעברת מסרים. מה שאנשים אוהבים בהודעות טקסט או במסרים מיידיים, זה שזה די ברור שזה מגיע מאנשים שאנחנו ממש אוהבים. מייל צריך להיות פשוט - לא צריך מוצר מורכב עם הרבה מאוד פיצ'רים. אנחנו חושבים שצריך להסיר פיצ'רים מהאי-מייל, לא להוסיף עוד פיצ'רים".

גלובס טק:
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא?
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988