דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

צ'ק-אין בפייסבוק: אילו יעדים מובילים בעדכוני מיקום ברשת?

שירות עדכון המיקום של פייסבוק, Places, צובר תאוצה בישראל ■ נמל ת"א תופס את המקום הראשון ברשימה עם 2,617 עדכונים ■ הכותל המערבי, אגב, קיבל 508 עדכוני מיקום

חודשיים עברו מאז השיקה פייסבוק את שירות עדכון המיקום Places בישראל, והוא כבר צובר תאוצה. מספרים רשמיים עדיין אין, אך רבים מהמשתמשים הישראליים של הרשת החברתית הגדולה בעולם מתחברים ליישום הצ'ק-אין בקלות, זאת יחסית לשירותים מתחרים כמו פורסקוור שדורשים פתיחת חשבון חדש.

כש-Places נמצא במרחק נגיעה מהפרופיל בפייסבוק, הפוטנציאל להצלחה של פייסבוק בתחום עדכוני הצ'ק-אין גדול. יתרה מזאת, על-פי נתונים שפרסמה חברת המחקר קומסקור, פייסבוק Places הוא גם השירות המוביל בתחומו. עוד עלה מהנתונים כי אחד מכל 5 אמריקנים בעלי סמארטפונים מבצע עדכון מיקום.

שירותי צ'ק-אין מאפשרים למשתמשים בהם לעדכן דרך מכשיר הסלולר שלהם את מיקומם הגיאוגרפי על-ידי אפליקציה ייעודית ולשתף את העדכון גם ברשתות חברתיות. כך, הם יכולים גם לעדכן את חבריהם היכן הם נמצאים ואולי להיפגש אם הם קרובים.

אז מהו היעד הפופולרי ביותר לעדכונים בפייסבוק Places בישראל? על-פי נתונים שפרסם אתר socialbakers, שעוקב אחר סטטיסטיקה ברשת פייסבוק, המקום המוביל ברשימה הוא נמל תל-אביב עם 2,617 עדכוני מיקום. אחריו נמצאת העיר אילת עם 1,472 עדכונים, ומעט אחריה נמצאת העיר תל-אביב עם 1,449 עדכונים.

את הרשימה הראשונה סוגרים סינמה סיטי גלילות עם 1,349 עדכונים ואוניברסיטת תל-אביב עם 1,348 עדכונים.

אוניברסיטת תל-אביב היא לא המוסד האקדמי היחיד ברשימת 30 המקומות הפופולריים, וניתן למצוא במיקומים גבוהים ברשימה גם את אוניברסיטת בן-גוריון (701 עדכונים), מכללת נתניה (576), המרכז הבינתחומי הרצליה (360) ואוניברסיטת חיפה (300).

תחום פופולרי נוסף, שנחשב גם לאחד המקדמים העיקריים של שירותי הצ'ק-אין, הוא תחום הפנאי, שכולל מסעדות, פאבים ומקומות בילויים אחרים. בין השמות הבולטים ביותר ניתן למצוא את בית הקפה 9 beach בהרצליה (925), דיזינגוף קלאב בתל-אביב (686) ומסעדת ויקי כריסטינה בתל-אביב (406). הכותל המערבי, אגב, קיבל 508 עדכוני מיקום.

ומה קורה בכלל העולם? את 10 המקומות הראשונים תופסים בעיקר נמלי תעופה, כש-4 הראשונים הם: לוס אנג'לס (288,674 עדכונים), שיקגו (202,577), סן פרנסיסקו (200,068) ודאלאס (192,013). במקום החמישי מופיעה עיר ההימורים והבילויים לאס וגאס עם 136,753 עדכונים.

פייסבוק
 פייסבוק

שלחו לי למייל את הדברים הכי החשובים שקרו השבוע בהייטק
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות