זינגה מודיעה על הנפקה בהיקף של מיליארד דולר

זינגה לא ציינה את המחיר למניה אותו מציעה החברה לציבור המשקיעים ואף לא חשפה את מספר המניות שבכוונתה להנפיק

אחרי לינקדין תור זינגה: ענקית משחקי המחשב, זינגה, הודיעה היום (ו') כי היא יוצרת להנפקה ציבורית בוול סטריט בהיקף של 1 מיליארד דולר. זינגה לא ציינה את המחיר למניה אותו מציעה החברה לציבור המשקיעים ואף לא חשפה את מספר המניות שבכוונתה להנפיק. מורגן סטנלי וגולדמן זאקס מובילים את ההנפקה של זינגה יחד עם מריל לינץ' וברקליס קפיטל.

על-פי ההערכות, שוויה של זינגה מוערך בכ-10 מיליארד דולר, כאשר את 2010 סיימה עם הכנסות מוערכות של 850 מיליון דולר, ורווח נקי של 400 מיליון דולר. רק לשם השוואה, לינקדאין יצאה להנפקה לפי שווי של 4.5 מיליארד דולר והכפילה את שוויה ביום המסחר הראשון בוול סטריט, כאשר הרווח הנקי השנתי שלה עומד על כ-15 מיליון דולר בלבד.

זינגה, שהוקמה בשנת 2007, מפתחת אפליקציות משחקים חברתיות, ועיקר ההכנסות שלה מגיע מרשתות חברתיות, בהן המשחקים שלה זוכים לפופולריות הרבה ביותר, כגון פייסבוק ו-Myspace. נכון להיום ישנם יותר מ-247 מיליון משתמשים פעילים שמשחקים במשחק כלשהו של זינגה בפלטפורמות השונות מדי חודש. המפורסמים שבמשחקיה הם כמובן Farmville (פארמוויל) המדמה עולם וירטואלי שבו השחקנים מנהלים סוג של משק חקלאי וצוברים נקודות על ההתפתחות וההתרחבות של המשק שלהם, וכן גם Texas Hold'Em Poker (טקסס הולד'ם פוקר) המאפשר משחקי פוקר בין גולשי הרשתות החברתיות. האפליקציה האחרונה שהשיקה החברה היא CityVille (סיטי-וויל), שבה משחקים 90 מיליון משתמשים פעילים מדי חודש.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988