מאבק הופך פוליטי: קדימה מסייעת למחאה מאחורי הקלעים

בהפגנת הענק במוצאי שבת נראו שלטים רבים עם הכיתוב "ביבי, הרסת, נמאסת, לך הביתה", ועליהם הפס האדום המזוהה כל כך עם שלטי החוצות של קדימה

עד היום חשבנו שהמחאה החברתית נקייה לגמרי מפעילות פוליטית. בשדרות רוטשילד מוצב אמנם מאהל של מרצ, ויש שם גם פעילות של מפלגת העבודה ושל חד"ש, אבל היום מתברר כי קדימה פועלת מאחורי הקלעים של המחאה ומספקת להם שילוט ואמצעים רבים.

בהפגנת הענק במוצאי שבת נראו שלטים רבים עם הכיתוב "ביבי, הרסת, נמאסת, לך הביתה", ועליהם הפס האדום המזוהה כל כך עם שלטי החוצות של קדימה. גם שלטים נוספים המוצבים במאהל, בהם "לו הייתי רוטשילד", ו"א-אוהל, ב-ביבי", הגיעו ממפלגת קדימה.

יו"ר קדימה ציפי לבני לא הגיעה עד כה למאהל המחאה ברוטשילד, כדי שלא לגרום לזיהוי פוליטי שלה, אולם ראשי המחאה נפגשו עם לבני יותר מפעם אחת, וקדימה לאורך כל הדרך תומכת בהם מאחורי הקלעים.

מקדימה נמסר בתגובה: "בשנתיים וחצי האחרונות קדימה מנצלת כל הזדמנות כדי להביע את מסריה נגד ממשלת המיסים האטומה של נתניהו, אבל לא אנחנו יזמנו את המחאה הזו".

מהליכוד נמסר בתגובה:"זהו ניצול ציני של המצוקה האמיתית של הצעירים והסטודנטים, מאחר וקדימה היתה ממחוללי המצוקה הזאת בסירובה לבנות בתים במרכז. קדימה מבקשת לעשות הון פוליטי על גבם של הצעירים המפגינים,בעוד שממשלת נתניהו תמצא פתרונות של ממש לבעיה. חבל שקדימה הכניסה גוון פוליטי למחאת הצעירים".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988