הדרום מתחמם: אחרי קריית גת, גראדים נחתו גם באשקלון

זליגת הרקטות מרצועת עזה תופסת תאוצה ■ פחות משעתיים אחרי שנרשמו שתי נפילות ליד קריית גת ספגה גם העיר שמצפון לרצועת עזה ירי של שתי רקטות גראד ■ אין נפגעים

בזמן שרוב תשומת הלב הציבורית מתרכזת במחאות החברתיות, גוברת ההסלמה בדרום: קולות נפץ החרידו הלילה את אזור אשקלון כששתי רקטות גראד נורו לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון - זמן קצר אחרי ששתי רקטות גראד נורו מרצועת עזה לעבר קריית גת וסביבותיה. אחת מהרקטות גרמה נזק לכביש, ובשני המקרים לא היו נפגעים. הנפילות התרחשו בשטחים פתוחים סמוך לעיר ובפאתי אחד המושבים שלידה. לפי חלק מהמידע שהתקבל מהשטח, במקום נפגעת חרדה אחת.

בשיחה עם חדשות 2 אמר רכז הביטחון של שדרות, קובי הרוש: "אני עכשיו בסריקות. היה ירי לעבר אחד המושבים במועצה האזורית חבל לכיש. נשמע פיצוץ חזק מאוד ואנחנו סורקים אחרי הנפלים. אנחנו גם נכנס בהמשך לתוך היישובים כדי לוודא שכולם בסדר".

אזעקת "צבע אדום" נשמעה ביישובים באזור, והופעלה בשוגג גם בשטחי המועצה האזורית חוף אשקלון, ששטחה - מצפון לרצועת עזה. ככל הנראה, הופעלה מערכת ההתרעה בכל היישובים שמעליהם עפו רקטות הגראד עד לזירת הנחיתה. תושבת אחד מיישובי האזור סיפרה הלילה: "אנחנו מועדים ליותר ויותר נפילות בתקופה האחרונה. אנחנו מקווים שהסלמה של ממש לא תהיה כאן ושהכל יירגע בקרוב. בכל מקרה, אנחנו התושבים מתורגלים לשגרת חירום ובכל מה שקשור לנהלי בטיחות. אנחנו חוששים, כמו תמיד, מפני הידרדרות".

שיר וזנה היא סטודנטית לחשבונאות במסלול האקדמי המכללה למינהל בראשון לציון. הערב היא שבה לבית הוריה בקריית גת, ונחרדה לשמע קולות הנפץ. "התחילה אזעקה רגילה ומיד ירדתי לממ"ד בבית שלי. תוך כמה שניות שמעתי את ה'בום' של הנפילה, וחיכיתי שתי דקות כדי לוודא שאין עוד נפילות ושאפשר לחזור לחדרים הרגילים. זאת הפעם הראשונה בחודשים האחרונים שאני בעצמי נתקלת בזה בקריית גת. אני חושבת שבינתיים קשה לדעת אם צריך להיזהר, אז נחכה יום-יומיים ונראה איך הם יעברו ומה לעשות בהתאם".

בתגובה לירי תקף חיל האוויר מטרות ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה שתי מטרות בעיר עזה ומנהרת הברחה בדרום הרצועה.

רק שלשום: פצועה בינוני מפגיעת קסאם

המטח מהלילה בא יום בלבד אחרי שאזרחית ישראלית כבת 54, תושבת הפזורה הבדואית במקור, נפצעה בינוני מפגיעה ישירה של רקטת קסאם במבנה שבו התגוררה סמוך לקיבוץ במועצה האזורית חוף אשקלון. הפצועה היא רעייתו של שומר השדות של הקיבוץ.

מצה"ל נמסר כי שיגור הרקטה אותר באזור בית חנון שבצפון רצועת עזה. אמבולנס של מד"א שהוזעק למקום פינה את הפצועה, שנפגעה מרסיסים ברגליה, אל בית החולים "ברזילי" באשקלון. "היה צבע אדום, ואחריו נפילה", שיחזר בעלה של הפצועה, סלמאן סראייה, בשיחה עם חדשות 2. "הנפילה היתה ממש 20 מטר מאיתנו, והאישה התחילה לצעוק שהיא נפגעה ברגל. הבאתי אותה לתוך הקיבוץ ומשם לקח אותה האמבולנס לברזילי".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988