מובילי חרם הקוטג' לחברת החשמל: בטלו את העלאת התעריפים

קוראים לחברת החשמל: בטלו את העלאת המחיר הבלתי מוצדקת - או שנקרא לציבור לעכב את תשלום חשבונות החשמל ■ "נקעה נפשו של הציבור מהניצול הציני של מונופול סחטני ואטום"

מובילי מחאת הקוטג' הודיעו הערב (ד') כי הם יוצאים למאבק צרכנים בחברת החשמל אם זו לא תבטל את העלאת המחירים המתוכננת. כמו כן, מובילי המחאה דורשים לפעול לצעדי התייעלות מידיים ורפורמה בתחום החשמל.

"חברת החשמל פועלת כטייס אוטומטי וגורמת לייקור החשמל לצרכן השבוי", אמר איציק אלרוב, ממובילי מחאת הקוטג'. "במשך קיץ שלם קראו תקע ושקע לחסוך בצריכת החשמל, והציבור אכן נענה לבקשתם וחסך כ-400 מיליון שקל לחברה. עתה החברה מתלוננת על תזרים מזומנים נמוך ודורשת שוב העלאה בתעריפים.

"נקעה נפשו של הציבור מהניצול הציני והזלזול של מונופול מנופח, סחטני ואטום, אשר במקום להתייעל מאפשר את המשך חגיגות השכר על חשבון כיסו של האזרח. כיצד חברה ציבורית עם חריגות שכר של כ-400 מיליון שקל בשנה מעזה לדרוש מהציבור עוד כסף, במקום לעשות בדק-בית?"

לדברי אלרוב, "כפי שממשלת ישראל אינה רוצה לפרוץ את מסגרת התקציב השנתי, גם אזרחי ישראל אינם רוצים שיפרצו את תקציבם החודשי פעם אחר פעם. קחו אחריות והובילו רפורמה אמיתית בחברת החשמל והפסיקו את החגיגה על חשבון משלם המסים.

"חברת החשמל פוגעת בציבור, ולכן הציבור יגיב בעצירת תזרים המזומנים של החברה. אנו קוראים לציבור לקחת שוב את כוחם הצרכני לידיהם ולמחות נגד העלאת המחירים. ב-11 בנובמבר נתחיל בשיבושים בדרכי תשלום חשבון החשמל כגון דחיית מועד התשלום ועוד.

"בנוסף, אנו קוראים לאזרחי ישראל לצאת לרחובות בצאת השבת הקרובה ולהשתתף בעצרות למען צדק חברתי במדינה".

צרו איתנו קשר *5988